پژوهش: ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان – دانلود

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

 صداقت: به معنای راستگویی و هماهنگی بین زبان بدن، زبان گفتار و زبان لحن می باشد. صراحت : به معنای روشن و مستقیم بودن پیام هایی می باشد که بین دو فرد رد و بدل می گردد. تکریم متقابل: به معنی ارزش گذاری، پذیرش فردیت و حفظ حریم شخصی خود و فرد مقابل می باشد. مهارگری: به معنی خودمختاری می باشد نه کنترل (آقابخشی، 1388، ص 29).

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در برنامه های آموزش مهارت های زندگی، به ارتقای مهارت های ارتباطی افراد، توجه زیادی نشان داده می گردد، معمولاً در برنامه هایی که برای دانش آموزان تدارک دیده می گردد، تاثیرات زیر در روابط اجتماعی دانش آموزان مورد نظر قرار می گیرد:

از زمینه های دیگر زندگی انسانی تاثیر می گذارند و دارای سودمندی های بسیار می باشد (روحانی،1383). قابلیت و توانایی دسترسی به اطلاعات، از طریق بهره گیری از منابع و فناوری اطلاعاتی، ارزیابی و کاربرد بهینه آن اطلاعات توسط افراد، همان سواد اطلاعاتی یا سواد   فناوری می باشد که دانش آموزان اگر در فرایند یادگیری به این مطلوب مجهز شوند، نو شدن افکار ذهنی و تقویت آموخته ها را موجب می گردد. نتایج مطالعات نشان می دهد که معلمان ماهر در کاربرد فناوری اطلاعات بهتر می توانند دانش آموزان را در یادگیری هدایت کنند (طیرانی راد،1385،ص23).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

ضرورت پرداختن به مهارت های فناوری و اطلاعات کاملاً واضح و مشخص می باشد، آموزش فناوری در برنامه آموزش عمومی از دو جهت مهم می باشد: نسخت آنکه این مقوله خود به تنهایی یکی از مهارت های مهم می باشد که برای ورود به جامعه اطلاعاتی مورد نیاز می باشد و جامعه آینده به متخصصانی در این زمینه نیاز دارد و لذا لازم می باشد دانش آموزان و فراگیران به تدریج با شاخص های مختلف و حیطه کاربرد فناوری آشنا شوند. از سوی دیگر ارزش این مقوله، بهره گیری ابزاری آن در سایر شاخه های علوم می باشد. از این رویکرد نیز آموزش فناوری اطلاعات موضوع بسیار مهمی می باشد که در طی آن فراگیر چگونگی بهره برداری و بهره گیری از آن را در سایر رشته های دیگر می یابد، به تعبیری از یک سو هدف از آموزش فناوری اطلاعات، زمینه سازی برای تربیت افرادی می باشد که بعدها خود متخصصان و خبرگان این فن شوند و از سوی دیگر مقدمات آموزش افرادی فراهم می گردد که بعدها به عنوان کاربر از این فناوری بهره مند خواهند گردید ( منتظر، 1381، 183).

 

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.