فرمت ورد:ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان – پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

 محیط‌هاي واقعی زندگی اضطراب آور مي‌باشد، بسیار مفید و با ارزش می باشد. با بهره گیری از این شیوه آموزشی، دانش آموزان مي‌توانند در محیطی امن و كنترل شده، رفتارها را نظاره نمایند، بیاموزند، تمرین كنند و پس از تسلط بر آنها در محیط واقعی زندگی به کار برند (احدیان، 1378).

در این روش، دانش آموزان براساس علایق خویش، تأثیر‌هاي مورد نظر را انتخاب مي‌کنند و با نظارت معلم و همکاری همکلاسان، به ایفای تأثیر مي‌پردازند. از این طریق، آموزش قوانین و روابط اجتماعی حاکم بر جامعه بهتر انجام مي‌گردد و به یادگیری موثر و کارآمد     مي‌انجامد، زیرا دانش آموزان ضمن شناخت هنجارهای اجتماعی، به تحلیل آنها مي‌پردازند و در حین ایفای تأثیر، توجه خود را تثبیت مي‌کنند و نوعی ارتباط عاطفی و انسانی با دیگران مستقر مي‌سازند ( فضلی خانی، 1382، ص 186).

روش بحث و گفتگو: در این شیوه آموزشی، آغاز موضوع و مسئله ای مطرح مي‌گردد و اعضاء گروه با دانش آموزان کلاس در مورد آن موضوع بحث و گفتگو مي‌کنند و نظرها و عقاید خود توام با کاربرد وسایل سمعی و بصری بهره گرفت. همچنین آموزش مهارت‌هاي زندگي و تاکید اين درس بر ارزش‌هاي بشر و ضرورت تحقق هدف‌هاي آن ما را وا مي‌دارد، تمهيداتي بينديشيم تا تمايز اين درس با درس‌هايي كه هدف آنها انتقال معلومات می باشد، مشخص گردد. آماده كردن محيط فيزيكي كلاس، مانند‌ي اين اقدامات می باشد. آرايش صندلي بايد طوري باشد كه زمينه‌ي بحث و تبادل نظر را فراهم كند. موضوعات اين درس طوري ارائه شوند كه براي دانش‌آموزان قابل فهم باشند و علاقه به اظهار نظر را در آنان تقويت كنند. طرح سؤالات همراه با مثال‌هايي كه با محيط واقعي دانش‌آموزان ارتباط دارد، انگيزه‌ي بيشتري براي شركت دانش‌آموزان در بحث‌هاي مورد نظر فراهم مي‌آورد. در اين راستا، ارزش‌گذاري بر نظرات و قضاوت اخلاقي در مورد گفته‌هاي دانش آموزان درست نيست. فرد با شكستن سكوت خود و ارائه ديدگاهش مي‌تواند به خود پنداري مثبت دست پيدا كند و تحمل نظر و عقايد ديگران برايش ميسر مي‌گردد، همچنين اتكا به نفس در او رشد مي‌يابد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

2-10 دوره متوسطه

     دوره متوسطه به لحاظ زیستی، روانی و اجتماعی یکی از مهمترین دوره‌هاي تحصیلی و تربیتی در آموزش و پرورش محسوب مي‌گردد، زیرا که این دوره مقارن با دوره نوجوانی و جوانی و کسب استقلال فردی و تاحدی استقلال اقتصادی می باشد. در واقع این دوره با “سن شروع کار و مرحله احساس نیاز نوجوان  

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.