شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه ای از متن پایان نامه :

برای غلبه آن همواره این رویکرد را علیه جوامع اسلامی مورد توجه قرار داده اند.

  1. سوالات پژوهش

2ـ1. سوال اصلی:

اصول و مبانی جنگ نرم از نظر اسلام چیست؟

2ـ2. سوالات فرعی:

    شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
  1. مبانی نظری جنگ نرم چیست؟
  2. اصول جنگ نرم در اسلام چیست؟
  3. مصادیق جنگ نرم در صدر اسلام چه مواردی می باشد؟
  4. مصادیق جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران چه مواردی هستند؟
  5. ضرورت پژوهش

نظر به اهمیت و تاثیر گذاری جنگ نرم بر نظام اسلامی و حتی طریقه زندگی شهروندان و عواقب ناشی از آن که تاثیر مستقیمی بر جوامع انسانی و آینده آنها خواهد گذاشت شناخت اصول و مبانی این امر و آمادگی جهت مقابله با این امر ضرورت و اهمیت انجام این پژوهش را به گونه کامل پوشش می دهد.

  1. پیشینه پژوهش

شواهدی هست که نشان می دهد با شروع زندگی اجتماعی آدمیان؛ جنگ نرم آنان علیه یکدیگر شروع شده می باشد. چه آدمیان از دیرباز در پی آن بوده اند تا با بهره گیری از روش های غیرخشونت آمیز و کم هزینه، اراده خود را بر دیگران تحمیل کنند و آنان را مجبور سازند تا به خواسته های آن ها تن در دهند. کتاب هنر جنگ سن تزو را مانند نخستین متون چاپ گردیده ای می دانند که در آن برای تخریب روحیه و اراده دشمنان، و مغلوب ساختن آنان، از روش هایی نام برده شده می باشد که امروزه آن ها را در زمره روش های تهدید نرم جای می دهند. اثر معروف نیکولا ماکیاولی، یعنی کتاب شهریار، مانند آثار قرن شانزدهم میلادی می باشد که جابه جای آن از فنون و روش های غلبه بر دیگران، بدون بهره گیری از زور، و تغییر نظرات و توجه های آنان با بهره گیری از روش های مجاب سازی و غیر از آن، سخن به میان آمده می باشد.

شواهدی هست که عیان می سازد. در دنیای امروز کتاب ماکیاولی الهام بخش بسیاری از گروه ها و حکومت هایی می باشد که برای تاثیر نهادن بر کشورهای دیگر از جنگ نرم بهره می گیرند. سارجنت، نویسنده کتاب معروف اعتراف گیری و شست و شوی مغزی در قرن نوزدهم، فولر، استراتژیست اوایل قرن بیستم که برای اولین بار از مفهوم عملیات روانی سخن به میان آورد، هانتر که در اواسط قرن نوزدهم این مفهوم را بسط و گسترش داد، گروه هاولند که در دهه 60 میلادی مطالعات گسترده ای را پیرامون مجاب سازی به سامان رساندند و جرج ارول با نوشتن کتاب معروف (1984)که در آن به مطالعه ابعاد پنهان کنترل مغز و ذهن بشر ها همت گماشت، همه در مفهوم سازی تهدید نرم، سهم و تأثیر داشته اند. گرچه هیچ یک از این نویسندگان و نظریه پردازان، از مفهوم “جنگ نرم” سخن به میان نیاورده اند.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه