فایل پایان نامه : دانلود : استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
 

دادند.آلبومین نیز با خنثی کردن پراکسیداسیون لیپیدها مانع از آسیب به غشای پلاسمایی اسپرم و DNA می­گردد(Twigg et al., 1998).

(GSH-Red)، GSSG اکسيد شده را بهGSH احيا مي­نمايد(Gavella, M, et al 1992; Meybodi, A, et al, 2012).

پیرو نتایج بدست آمده،درمان بیماران آستنواسپرمیا با آنتی­اکسیدان­ها سبب بهبود کیفیت اسپرم در روش­های کمک باروری از جملهIVF می­گردد(Mozdarani & Meybodi, 2004).

ويتامين E آنتي­اکسيدان اصلی­درغشاي اسپرم مي­باشد و مثل اینکه اثر وابسته به دوز دارد. نحوه­ی عملکرد اين ويتامين به صورت شکننده­ی زنجیره اکسیداسیون می باشد و در حقیقت رباينده رادیکال­های آزاد، سوپراکسيد، پراکسیدهیدروژن و هيدروکسيل می­باشد.

ویتامین C نیز یکی ازآنتی­اکسیدان­های موجود در مایع منی می باشد که رادیکال­های آزاد را خنثی می­کند، همچنین از آسیب­های ایجاد شده در DNA توسط H2O2 جلوگیری می­کند.

آنتي­اکسيدان­هايي زیرا ويتامين E و C، گلوتاتيون،N –استيل سيستئين،SOD  ،کاتالاز، آلبومين، تائورين و هيپوتائورين مانع مرگ و مير اسپرم مي­شوند(Choudhary et al., 2010).

1-3-     ژنتیک و ناباروری مردان

در سال 1970 نقشه کروموزوم Y و ارتباط اسپرماتوژنز با بازوی بلند کروموزوم Y مشخص گردید. بخش عمده­ای از ناباروری مردان دارای علل ژنتیکی می باشد. در روی بازوی بلند کروموزوم Y ناحیه­ای بنام AZF[1] قرار دارد که دارای سه بخش  AZFa، AZFb، AZFc می باشد و ژن­های مهمی در این نواحی وجود دارند. حذف هر کدام از این ژن­ها، در طریقه تولید اسپرم تاثیرگذار می باشد و از علت های اصلی در ناباروی مردان می­باشد(Painter, 1921; Skaletsky et al., 2003; Stern, 1957).

اسپرماتوژنز باشد. این ژن علیرغم تأثیر­هایی که به گونه ویژه در سلول زایای مردانه اعمال می­کند، در همه بافت­ها اظهار می­گردد(Akimoto et al., 2008; Kent-First et al., 1996).

[1]Azoospermia Factor

 

 
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه بهره گیری ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به مقصود مطالعه اثر آن در چگونگی اظهار ژن Kdm5d(Smcy

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه بهره گیری ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به مقصود مطالعه اثر آن در چگونگی اظهار ژن Kdm5d(Smcy

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.