با عنوان : کنترل توپ ضد هوایی با بهره گیری از کنترل فازی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.S.c “ پايان نامه دريافت كارشناسي ارشد
مهندسي برق- كنترل
عنوان :
كنترل توپ ضد هوايي با بهره گیری از كنترل فازي

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکيده

با در نظر داشتن نياز صنایع نظامي دریائي به اتوماسيون هدفگيري و شليك گلوله توسط کامپيوتر و عدم دخالت نيروي انساني در این امر، انجام این پروژه گام آوچكي در تحقق این امر خواهد بود. هدف نهایي این می باشد آه با پردازش اطلاعات راداري که روي عرشه این آشتي نصب می باشد اقدام دنبال کردن هدف را بوسيله لوله توپ انجام دهيم. بطوریكه در قسمتهاي بعدي ذکر خواهد گردید در این ترکيب ما به طراحي دو کنترلر کاملاً مجزا خواهيم پرداخت. کنترل کننده اول وظيفه ردیابي هدف را بطور پيوسته بعهده دارد و کنترل کننده دوم وظيفه پایدار سازي لوله توپ را در برابر لرزشهاي کاملاً تصادفي ناشي از حرآت پایه را بعهده دارد. این ساختار پيشنهادي به ما این امكان را مي دهد که به طراحي مجزاي هر یك از این دو بخش بپردازیم.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

مقدمه

ردیابي هدف از دیر باز یكي از مهمترین موارد کاربردي آنترل در صنایع نظامي بوده می باشد. ردیابي و دنبال کردن یك شيء یا یك مسير وظيفه اي می باشد که مي تواند بصورت دستي و یا اتوماتيك انجام گردد.

یك سيستم دریابي هدف در اقدام نگاشتي می باشد بين گشتاورهاي خروجي مربوط به موتورها با وضعيت جدید زوایاي سمت و ارتفاع.

در این سيستمها با حرکت هدف در فضا ، دو موتور وظيفه تنظيم وضعيت جدید سيستم را بر اساس موقعيت هدف بعهده دارند که این اقدام بطور پيوسته انجام مي گيرد.

هدف نهایي ما کنترل یك توپ ضد هوایي معمولي می باشد که بر روي یك پایه متحرك که یك کشتي کوچك یا یك ناوچه می باشد نصب مي باشد.

با در نظر داشتن نياز صنایع نظامي دریائي به اتوماسيون هدفگيري و شليك گلوله توسط کامپيوتر و عدم دخالت نيروي انساني در این امر، انجام این پروژه گام کوچكي در تحقق این امر خواهد بود. هدف نهایي این می باشد که با پردازش اطلاعات راداري که روي عرشة این کشتي نصب می باشد اقدام دنبال کردن هدف را بوسيله لوله توپ انجام دهيم.

بطوریكه در قسمتهاي بعدي ذکر خواهد گردید در این ترکيب ما به طراحي دو کنترلر کاملاً مجزا خواهيم پرداخت. کنترل کننده اول وظيفه ردیابي هدف را بطور پيوسته بعهده دارد و کنترل کننده دوم وظيفه پایدار سازي لوله توپ را در برابر لرزشهاي کاملاً تصادفي ناشي از حرکت پایه را بعهده دارد. این ساختار پيشنهادي به ما این امكان را مي دهد که به طراحي مجزاي هر یك از این دو بخش بپردازیم.

فصل اول

مقدمه

كنترل فازي امروزه بعنوان يكي از زمينه هاي تحقيقاتي كاربرد تئوري مجموعه هاي فازي مطرح می باشد. اين تئوري به همراه منطق فازي اولين بار توسط پروفسور زاده در سال 1965 معرفي گرديد. بكمك اين تئوري ميتوان به كميات فيزيكي ، مفاهيم غير صريحي نظير كم، زياد، متوسط و… را نسبت داد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

منطق فازي نسبت به منطق معمولي بمراتب نزديكتر به نحوه تفكر بشر می باشد. در سال 1972 پروفسور زاده با ارائه مقاله اي در زمينه كنترل فازي، افق هاي جديدي را در زمينه بكارگيري مجموعه هاي فازي جهت كنترل كيفي سيستمها به وجودآورد. بدنبال آن در سال 1974 ممداني توانست جهت كنترل يك توربين بخار از كنترل كننده فازي بهره گیری نمايد.

كنترل كننده هاي فازي كه بر اساس منطق فازي اقدام مي كنند. سيستمهابي هستند جهت تبديل استراتژي كنترل زباني (كه بر اساس اطلاعات فرد خبره شكل گرفته) بصورت يك استراتژي كنترل اتوماتيك. بطور همزمان با رشد كاربرد منطق فازي در كنترل ، در موارد ديگري زیرا مدلسازي ، شناسائي ، دسته بندي و تشخيص الگو و… نيز كاربرد منطق فازي بسرعت شكل گرفت . در جدول زير بخشي از طریقه تحولات كاربرد منطق فازي در كنترل سيستمها ملاحظه ميگردد.

 تعداد صفحه : 91

قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید