با عنوان : روش های جایابی مولدهای تولید پراکنده

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
رشته مهندسي برق- قدرت
عنوان:
روش هاي جايابي مولدهاي توليد پراكنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده

بهره گیری از مولد هاي توليدپراكنده در شبكه هاي توزيع با در نظر داشتن مزاياي اين مولد ها در حال افزايش می باشد با وجود مزاياي فراوان مولدهاي DG يكي از مزايايي كه عمداتاً در جايابي و بهره گیری از اين مولدها مورد تأكيد می باشد كاهش تلفات شبكه هاي توزيع و انتقال مي باشد.

بهره گیری از اين مولدها بدون مطالعات جايابي و مطالعة شبكة توزيع وانتقال علاوه براينكه باعث كاهش تلفات شبكه نمي گردد ممكن می باشد تلفات را نيز در شبكه افزايش دهد و ساير شاخص هاي مهم شبكه مانند قابلي تاطمينان و سطح ولتاژ در شبكه توزيع را مختل كرده و هارمونيك هاي ولتاژ را در شبكه افزايش دهد.
در اين سمينار انواع روش هاي جايابي و مطالعة شبكة توزيع جهت جايابي مولدهاي توليدپراكنده مورد بررسي قرار گرفته می باشد.

مقدمه

توليد پراكنده شده يا توزيع شده (DG) سيستم قدرت را در سطح شبكة توزيع وانتقال به خصوص شبكه توزيع تحت تاثير اثرات حظور خود در شبكه قرار مي دهد.

اين سمينار تلفات سيستم انتقال و توزيع را بر اساس محل قرار گرفتن مول دهاي توليدپراكنده در شبكه مورد بررسي قرار م يدهد. شبيه سازي ها نشان مي دهد كه همانگونه كه جايابي صحيح مولدهاي توليدپراكنده باعث كاهش تلفات در شبكه م يشود قرار دادن اين مولدها بدون مطالعه و بررسي در محل نامناسب باعث افزايش تلفات در شبكه م يشود. همچنين جايابي مناسب مولدهاي توليدپراكنده در شبكه باعث آزادسازي ضرفيت انتقال خطوط و كاهش تنش و فشار بر تجهيزات انتقال ميگردد. ضمناً صرفه جويي در هزينه ها با به تعويق انداختن و يا رفع نياز به گسترش شبكه قدرت در سايه بهره گیری از مولدهاي توليدپراكنده امكان پذير مي باشد.

فصل اول:

مروري بر سابقة موضوع و مزاياي مولدهاي توليدپراكنده

1-1- مقدمه

توليد پراكنده عموماً عبارت می باشد از توليد برق در محل مصرف اما گاهاً به تكنولوژي هايي گفته مي گردد كه از منابع تجديدپذير براي توليد برق بهره گیری م يكنند. آن چیز که عموماً مورد قبول می باشد، اين می باشد كه اين مولدها صرف نظر از نحوة توليد توان مولدهاي توليدپراكنده، حجم اين مولدها نسبتاً كوچك بوده و ظرفيت آنها معمولاً كمتر از 300MW مي باشد و مستقيماً به شبكه توزيع وصل مي شوند. بالا رفتن هزينه هاي انتقال و توزيع، به مولدهاي توليدپراكنده اين امكان را ميدهد كه برق توليدي خود را به قيمتي ارزانتر در اختيار مصرف كنندگان قرار دهد. بخصوص در سيستم هاي تجديد ساختار شده توليدپراكنده مي تواند در مناطقي كه داراي LMP2 بالاتري هستند توجيه اقتصادي داشته باشد. علاوه بر اين توليد پراكنده امكان بهره گیری از منابع پاك براي توليد برق را مي دهد.

1-2- تولید پراکنده (DG)

تعاريفي كه براي توليدپراكنده ارائه شده می باشد تا حدودي متفاوت می باشد. IEEE، توليد برق توسط وسايلي كه به اندازه كافي از نيروگاه هاي مركزي كوچكتر باشند و قادر به نسب در محل مصرف هستند را به عنوان توليدپراكنده تعريف كرده می باشد. IEA، واحدهاي توليد كنندة توان در محل مصرف يا در داخل شبكه توزيع كه توان را به گونه مستقيم به شبكه توزيع محلي تزريق مي كنند را DG معرفي ميكند، اما CIGRE، شرط غير قابل ديسپچ شدن را براي اين مولدها ذكر كرده می باشد.

اتصال مولدهاي DG به شبكه توزيع علي رغم مزاياي كه براي شبكه دارد اما اتصال آنها به شبكه باعث ايجاد هارمونيك در شبكه و كاهش امپدانس اتصال كوتاه مي گردد. ضمناً اگر در هنگام خاموشي مولد DG متصل به شبكه به صورت جزيره اي كار كند مي تواند براي تعميركاران شبكه خطرناك باشد.

تعداد صفحه : 134

قیمت : شش هزار تومان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید