جدید: دانلود پايان نامه ارشد:تعیین مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

قسمتی از متن پایان نامه :

 

واردات غیرمجاز:

مطابق مادة 15 قانون اختراعات مصوب سال 1386 مانند مصادیق بهره‌برداری واردات محصول و فرآوردة ناشی از فرآیند باشد اگر چنین حقی برای صاحب ورقة اختراع شناخته نشود با در نظر داشتن اصل اعتبار سرزمین اختراع و اینکه اختراع فقط در کشوری که به ثبت رسیده می باشد قابل طرفداری می باشد ممکن می باشد متجاوزین محصول اختراعی را در کشوری که اختراع در آنجا به ثبت نرسیده و قابل طرفداری نیست بسازند و سپس وارد کشوری که اختراع به ثبت رسیده نمایند. دکترین اتمام حق و واردات غیرموازی مانند استثناء بر حقوق انحصاری واردات تعبیر می گردد.

اگر چه واردات موازی می‌تواند نتیجه اعمال دکترین «اتمام حق» در سطح منطقه‌ای یا بین‌المللی باشد لکن با در نظر داشتن اهمیت موضوع می‌توان آن را به عنوان یکی از استثناءهای مهم بر حقوق انحصاری صاحب ورقة اختراع تلقی نمود.

پس چنانچه به عنوان مثال یکی از اعضای سازمان جهانی تجارت، اصل «اتمام حق» را پس از اولین عرضه در بازاری غیر از بازار داخلی خود اعمال نماید در واقع حقوق دارندگان حق مالکیت معنوی در داخل کشور خاتمه یافته تعبیر می گردد. به بیانی دیگر، عرضه کالا و خدمات حاوی حقوق مالکیت معنوی غیر از بازارهای داخلی این بحث وضعی را در پی خواهد داشت که دارندگان حقوق مالکیت معنوی کالا و خدمات مربوط در داخل از دریافت هر گونه حق دیگری نسبت به آن‌ها ممنوع می‌گردند. پس، چنانچه همان کالا و خدمات پس از عرضه بین‌المللی به کشور متبوع دارندة حق مالکیت معنوی وارد گردد، این واردات کاملاً قانونی و مجاز بوده و از آن به عنوان واردات موازی یاد می گردد و در همین راستا تجارت این‌گونه کالاها نیز «تجارت موازی» می‌باشد زیرا کالاها و خدمات مربوط که وارد می شوند مورد صادرات نیز قرار می‌گیرد.[1]

[1] – سیدحسن، میرحسینی، همان، ص 254.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

پایان نامه مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.