دانلود پایان نامه ارشد:بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت توسط

دانلود پایان نامه

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی گردد

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود می باشد)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

 

مقدمه تعریف موضوع پژوهش

اينترنت، در ساده ترين تعريف، عبارتست از   کامپيوترهايي  که در سراسر دنيا به هم متصل هستند، شبکه ای که اين کامپيوترها را به يکديگر متصل می سازد، و متدهای انتقال اطلاعات روی اين شبکه.

منشاء اينترنت را می توان در سالهای جنگ سرد يافت، زمانی که احتمال شروع يک جنگ  هسته ای بين ايالات متحده و اتحاد جماهير شوروی کاملا وجود داشت. در آن سالها وزارت دفاع آمريکا بدنبال يک سيستم مخابراتی  بود که بتواند حتی پیش روی ضربات يک جنگ اتمی دوام آورد و از هم نپاشد.

این پروژه که Arpanet نام گرفت، در سال 1968 شروع گردید. اين شبکه در اولين قدم (محکم) خود چهار کامپيوتر را در نقاط مختلف آمريکا به هم متصل نمود. خوب، اين اقدام در آن سال ها بسيار فوق العاده بود .

بزودی معلوم گردید که چنين شبکه ای بطور بالقوه دارای توانائيهای بسيار بيشتری از آن چیز که مسئولان وزارت دفاع در تصور داشتند، می باشد. تبادل اطلاعات علمی و مهندسي از اين نمونه بود.

همچنين معلوم گردید که يک شبکه واحد هیچگاه نمی تواند به هدفی که برای آن در نظر گرفته شده بود (توانايی مقاومت پیش روی ضربه هسته ای) دست يابد. به جای آن تصميم گرفته گردید تا شبکه های موجود به هم متصل شوند و به عبارت ديگر شبکه ای از شبکه ها ساخت گردد. نام اينترنت هم از همين جا نشات گرفت. اينترنت اوليه فقط دانشگاهها و مراکز تحقيقاتی را به هم متصل می نمود و زیرا تحت کنترل دولت قرار داشت افراد و شرکتهای خصوصی راهی به آن نداشتند.

اين وضع تا سال 1991 ادامه داشت، اما از اين تاريخ اوضاع بسرعت دگرگون گردید. در اين سال بنياد ملی علوم (NSF)، که بزرگترين تامين کننده مالی  اينترنت بود، سرمايه خود را از آن خارج نمود و اينترنت را بر روی شرکتهای تجاری گشود. و بزودی سيل خروشانی ، که امروز آنرا می شناسيم تبديل گردید، و شروع اين رشد

انفجاری با شبکه تارعنکبوتی جهانی (وب) همراه بود.

اينترنت يک چيز مستقل نيست که ديگران کامپيوترهايشان را به آن متصل کنند. بلکه اينترنت خود حاصل بهم پيوستن اين کامپيوترهاست. در واقع وقتی به کامپيوترهای يک سرويس دهنده اينترنت (ISP) متصل می شويد، کامپيوتر شما هم جزئی از اينترنت می گردد.

اينترنت به انواع بسيار گوناگونی از سرويس های مخابراتی ، از خطوط ساده تلفنی گرفته تا کابل های نوری پر سرعت و کانال های ماهواره ای، متکی  می باشد. اگر اين کانال های مخابراتی را بزرگراه اينترنت بدانيم، مسيرياب ها (routers )  کامپيوترهايی که بر انتقال اطلاعات بين نقاط مختلف نظارت می  کنند، پليس های راهنمايی آن هستند.

حال ما میخواهیم دراین بحث به مطالعه بهره گیری دانشجویان کشورخودمان ازاینترنت بپردازیم.اینکه میزان وهمچنین نوع بهره گیری ازاینترنت دربین دانشجویان مابه چه شکلی می باشد.

اهداف کلی وآرمانی پژوهش

میزان بهره گیری دانشجویان دانشگاه آزادمشهدرادر بهره گیری ازاینترنت توصیف وبررسی کنیم.

انواع زمینه های مورداستفاده ازاینترنت راتوسط دانشجویان دانشگاه آزادمشهدتوصیف وبررسی کنیم.

هدفهایاسوالهایافرضهای ویژه  پژوهش

1-بهره گیری ازاینترنت توسط دانشجویان دانشگاه آزادمشهدبه چه میزان می باشد؟

2-آیاجنسیت درمیزان ونوع بهره گیری ازاینترنت تاثیرگذاراست؟

3-عمده بهره گیری دانشجویان دانشگاه آزادمشهددرچه زمینه ای می باشد؟

4-آیااین دانشجویان ازکیفیت اینترنت درکشورراضی هستند؟

5-اهم معضلات دانشجویان دانشگاه آزادمشهدچیست؟

روش انجام پژوهش

دراین پژوهش قصدبرآن می باشد که ازیکی ازروشهای پژوهش توصیفی به نام پژوهش زمینه یاب(پیمایشی)بهره گیری گردد.زیرادراصل مابه دنبال این هستیم که این پدیده:میزان ونوع بهره گیری ازاینترنت توسط دانشجویان راشرح وتوصیف نماییم.میخواهیم شرایط راآنگونه که درواقعیت وجودداردفقط توصیف کنیم.برای این منظورازروش تصادفی ساده بهره جسته ایم.برای آنکه نمونه هاتصویرواقعی ازجامعه موردنظر(دانشجویان دانشگاه آزادمشهد)باشندسعی شده حتی الامکان ازرشته های مختلف وسنهای مختلف وجنسیتها ی مختلف انتخاب شوند.

روش جمع آوری اطلاعات مابااستفاده ازپرسشنامه بود.همچنین برای تجزیه وتحلیل اطلاعات ازجداول فراوانی ورسم نمودارهای مختلف بهره جسته ایم.

اهمیت موضوع پژوهش

توسعه اطلاعات تحولات بنياديني در حوزه‌هاي مختلف جامعه بشري اتفاق افتاده می باشد كه بعضا از آن تحت عنوان انقلاب ياد مي‌گردد دانسته می گردد .دستاورداين انقلاب در جامعه بشري بيشتر مربوط می باشد به كاربردهاي مختلف فناوري اطلاعات در حوزه‌هاي مختلف عملكرد اجتماعي نظير اقتصاد، تجارت، بهداشت، آموزش و غيره.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

سازمان همكاري‌هاي اقتصادي و توسعه (OECD) در تعريف فناوري اطلاعات آن را مشتمل مي‌داند بر مجموع صنايع توليدي و خدماتي كه براي نگهداري، انتقال و نمايش داده‌ها و اطلاعات به صورت الكترونيكي بهره گیری مي‌گردد. مهمترين مشخصه اين فناوري نسبت به فناوري‌هاي قبلي كه شكل انقلابي به آن داده می باشد، مجتمع شدن ويژگي‌هايي نظير دوطرفه بودن، جهاني بودن، فراگير بودن، چند كاناله بودن و غيره بطور همزمان در يك فناوري خاص می باشد. تمامي فناوري‌هايي كه قبلا مورد بهره‌برداري اطلاعاتي و ارتباطي قرار مي‌گرفت (نظير تلفن، تلويزيون، راديو، ماهواره، فاكس) از دو يا چند مورد از اين ويژگي‌ها محروم بود. اما فناوري اطلاعات و ارتباطات كه اكنون در قالب تحول صنعت ارتباطات از آن ياد مي‌گردد تمام اين ويژگي‌ها را بطور همزمان و يكجا در خود جاي داده می باشد.

محدودیتهای موضوع پژوهش

1-محدودیتهایی که خارج ازکنترل محقق هستند:

-عدم دسترسی به آماروارقام به روزشده درمورد موضوع پژوهش.

-عدم همکاری کتابخانه های بزرگ بامحقق درجمع آوری اطلاعات درمورد سابقه پژوهش ودراختیارنگذاشتن پروژه های مرتبط باموضوع پژوهش.

2-محدودیتهایی که محقق درکنترل ونظارت برآنهادخالت دارد:

-به دلیل کمبودکتاب درمورد موضوع پژوهش واینکه کتابهای موجودآماروارقام جدیدرامنعکس نمی کردندلاجرم برای به دست آوردن آماروارقام موثق وتازه ازبریده جرایدوسخنرانیها که دراینترنت وجوددارداستفاده گردید.

تعریف واژه هاواصطلاحات

اينترنت:شبکه ابربزرگراه اطلاعات صفحه وب ( web page ) : يك پرونده ساده وبه هر چيزي كه در پنجره مرورگرتان (browser ) ميتوانيد بينيد.

مرورگر، مرورگر وب  ( browser , web browser ) : قسمتي از نرم افزار كه در كامپيوتر و به شما اجازه مي دهد تا صفحات وب را ببينيد. معمولترين مرورگرهاي وب يا web browser ها عبارتند از Internet Explorer  و Netscape .

Web Site:يك سري از صفحات وب كه به صورت منطقي با يكديگرارتباط دارند و آنها معمولاً ظاهر و حال و هواي مشابهي دارند وبه يك موضوع مرتبط مي شوند.

Home page : رساله مقدماتي يا صفحه خوش آمد گويي براي يك وب سايت را گويند.

homepage شخصي يك نفر يك صفحه وب می باشد كه خود او را توصيف مي كند.

HTML : اين زباني می باشد كه تمامي صفحات وب بر اساس آن نوشته شده اند.

URL : ا ين آدرس يك صفحه وب می باشد

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

URL يك صفحه وب می باشد.

Download :به معني   انتقال يك فايل از يك كامپيوتر دور از كامپيوتر شما به كامپيوترتان می باشد.از نظر فني هر بار كه شما يك صفحه وب را روي صفحه مانيتور خود نگاه ميكنيد آن را download ميكنيد. (و همه اجزاي آن صفحه وب را از قبيل عكس ها و آن چیز که كه در بر مي گيرد ):ISP مخفف «internet service provider » می باشد. آنها كمپانيهايي هستند كه دسترسي به شبكه اينترنت را براي شما فراهم مي كنند شما معمولاً از يك مودم كه به يك خط تلفن  وصل شده می باشد بهره گیری ميكنيد كه با گرفتن شماره شما را به ISP تان وصل مي كندBand width :اين يك تعريف فني دارد اما بيشتر براي توصيف اينكه چه مقدار اطلاعات در واحد زمان يك خط معمولي مي تواند انتقال دهد بكار ميرود و اين به سرعت خط ارتباطي شما با اينترنت بستگي دارد.

:ADSL مخفف كلمات Asymmetric Digital Subscriber Line به معناي خط  اشتراك ديجيتال نامتقارن می باشد. اين تكنولوژي نسبتاً جديد می باشد كه خطوط تلفن فعلي را به راهي براي دستيابي به صوت و تصوير و تبادل اطلاعات با سرعت نسبتاً بالا تبديل مي كند.

ADSL مي تواند بيش از 6Mb در ثانيه به مشترك تحويل دهد اين به آن معناست كه بدون  سرمايه گذاري زياد و با كابل هاي موجود مي توان ظرفيت را تا 50 برابر افزايش داد. با اين تكنولوژي حتي مي توان محتواي فعلي موجود در اينترنت را از متن به صوت تبديل كرد و ديگر احتياجي به كوچك كردن حجم تصاوير گرافيكي و در نتيجه كاهش كيفيت آنها نخواهد  بود. مي توان به راحتي ويديو كنفرانس بين دانشگاهها و مراكز صنعتي برگزار كرد.

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

تعداد صفحه :84

قیمت : 2500تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد.

پشتیبانی سایت :               [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***

این نوشته در روانشناسی و علوم تربیتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.