متن کامل: دانلود پایان نامه ارشد:بررسی پارامترهای هیدرولوژیکی آبخوان آزاد در مدل آزمایشگاهی

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

 آزمایشگاه امکان تعویض خاک­های آبخوان را داشته و با بهره گیری از این امکان خاک­های مختلف را در شرایط یکسان مورد سنجش قرار دادیم. با بهره گیری از این مدل فرضیات مربوط به ارتباط ضریب هدایت­هیدرولیکی با دانه­بندی خاک و تاثیر روش­های مختلف آزمایشگاهی در مقدار این ضریب مطالعه گردید.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

نیاز به مدل­سازی آب زیرزمینی امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می­گردد و این نیاز از دو دیدگاه قابل مطالعه­می باشد. دیدگاه اول نیاز روزافزون بشر به آب شرب، در حالی که بهره گیری بی رویه و بدون برنامه تاکنون مقدار قابل توجهی از این منبع را هدر داده می باشد وجهان را با مشکل جدی در دسترسی به آب آشامیدنی مورد نیازش مواجه کرده می باشد. مطالعه وبررسی و داشتن اطلاعاتی راجع به چگونگی حرکت این آب ها زیرزمین، در خاک های مختلف وتاثیر چاه­ها، قنات­ها، زهکش­ها سدهای خاکی، سدهای زیرزمینی، وبه گونه کلی هر سازه ساخت بشر که در طریقه طبیعی این جریان تاثیرگذارد، به مقصود مدیریت صحیح این منبع لازم وضروری می باشد. دیدگاه دیگر راجع به اهمیت این مطالعات در بخش مهندسی می باشد. درفعالیت های مهندسی آب زیرزمینی در عین اینکه به عنوان عاملی مزاحم بایستی مهار گردد، به همان اندازه برای ادامه پروژه به آن نیاز می باشد. به همین خاطر شناخت کافی از رفتار آب، کنترل آن را ممکن می سازد. برای مثال در پروژه های معدنی نشت آب زیرزمینی در تونل های اکتشافی عاملی مزاحم به شمار می رود که با روش های مناسب زهکشی بایستی حرکت آب را به سمت خاصی هدایت نمود تا باعث تخریب نشود و در عین حال بتوان ار این آب به صورت بهینه بهره برد. در پروژه­های عمرانی اعم از ساخت سد، فونداسیون، جاده­ها با مشکلاتی مشابه مواجه هستیم.

با در نظر داشتن موارد گفته شده، به وضوح می­توان اهمیت این مطالعات و پیشبرد آن به سمتی که نتایج حاصل از آن بیشترین کاربرد را در عرصه­های صنعتی داشته باشد را درک نمود. لذا دستیابی به روش هایی بهتر برای مدیریت زمان و هزینه و نیز کنترل این پدیده و هدایت آن به سمتی که با اهداف ما هم راستا گردد، انجام تحقیقاتی پیرامون شناخت هرچه بهتر آن و تحلیل رفتارش لازم و ضروری می­باشد.

 

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

مطالعه پارامترهای هیدرولوژیکی آبخوان آزاد در مدل آزمایشگاهی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه پارامترهای هیدرولوژیکی آبخوان آزاد در مدل آزمایشگاهی

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.