تکه ای از متن پایان نامه :

  • راه های مقابله
  • اصغر فرهادی (1391) در مقاله ای تحت عنوان مفهوم و جايگاه جنگ نرم در گفتمان انقلاب اسلامي (بر اساس اصول قرآن کريم) اظهار نموده می باشد که پرسش از چيستي جنگ نرم در جامعه علمي ما مهم و داراي ارزش راهبردي بالايي می باشد. دليل اين امر به تنوع و تعدد از اين پديده در بداخلاقي هاي سياسي به ويژه در انتخابات قابل درک می باشد. توضیح حال و چگونگي شکل گيري جنگ نرم و يا قدرت نرم که در بخشي موارد دست عوامل بيگانه نيز در آن دخيل بوده می باشد به ويژه در سياست گذاري حزب دموکرات قابل نظاره و عبرت گيري می باشد. اين مقاله نيز از اين جهت مساله را بررسي کرده می باشد.
  • آقای بصیری (1391) در مقاله ای با موضوع جنگ نرم عليه جمهوري اسلامي ايران (روش ها، ابزارها و راه كارها) به این مهم پرداخته می باشد که در عصر انقلاب ارتباطات و اطلاعات کشورهايي که ابزار و سهم و توان بيشتر در بهره گیری از آن را داشته باشند، جهت دستيابي به اهداف خارجي خود موفق تر اقدام مي نمايند. آمريکا و متحدين غربي آن در اين شرايط مناسب و با امکانات ارتباطي – اطلاعاتي برتر جهت سلطه فرهنگي – تمدني از اين محيط با جنگ نرم براي اضمحلال و به حاشيه راندن رقباي فرهنگي – تمدني خود در جهان اقدام نموده اند. جمهوري اسلامي ايران به گونه خاص و جهان اسلام به گونه عام مورد هجوم جنگ نرم غرب قرار گرفته اند. در جنگ نرم با بهره گیری از جنبه هاي برتر فرهنگي، تمدني، علمي و فني خود براي تاثير بر فکر و انديشه دشمن و به تبع تغيير رفتار او کوشش مي گردد. با بهره گیری از ابزارهاي نوين ارتباطي (مثل ماهواره، اينترنت و …) و تکنيک هاي پيچيده روان شناسي و جامعه شناسي با تاکيد بر نقاط قوت عناصر قدرت نرم خود و نقاط ضعف عناصر قدرت نرم دشمن او را خلع سلاح فکري و انديشه اي نموده و رفتار سياسي، اجتماعي و فرهنگي او را به نفع خود تغيير مي دهد. در نتيجه به صورت مسالمت آميز جريان سياسي و يا نظام سياسي مطلوب خود را روي کار آورده تا منافع حداکثري خود را تامين نمايد.
  • شاه علی (1390) طی مقاله ای به موضوع محرک هاي اجتماعي پيشبرد فتنه در جنگ نرم از ديدگاه حضرت علي (عليه السلام) پرداخته می باشد. وی در این مقاله اظهار می نماید که جنگ نرم مانند پديدههاي نوين و روشي تازه براي مقابله با حکومت هاي مستقل و مخالف با نظم تحميلي از سوي دول استکباري به شمار مي آيد که شناخت ابعاد و زمينه هاي شکل گيري آن به يافتن راه هايي براي مقابله با آن کمک شاياني مي نمايد. در اين مقاله، ضمن بررسي معناي لغوي و ويژگي هاي فتنه در کلام اميرالمومنين (عليه السلام)، ارتباط و تاثير و تاثر آن بر پديده جنگ نرم بررسي مي گردد. سپس با اتکا به به خطبه ها و نامه هاي حضرت علي (عليه السلام) کوشش مي گردد تا محرک هاي اجتماعي پيشبرد فتنه در جنگ نرم تبيين و تشريح گردد. به همين مقصود دسته بندي دوگانه اي براي متمايزکردن تأثیر مردم، حاکمان و خواص بي بصيرت در اين زمينه در نظر گرفته شده و تأثیر هر يک از آنها در ارتباط با پيشبرد اجتماعي فتنه در جنگ نرم توضيح داده شده می باشد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه