تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در زمینه بی طرفی قواعد دادرسی می توان به ماده 178 که اظهار می دارد « در هر مرحله از دادرسي مدني طرفين مي توانند دعواي خود را به طريق سازش خاتمه دهند» و همچنین به ماده 179 « در صورتي كه در دادرسي خواهان يا خوانده متعدد باشند ، هر كدام از آنان مي تواند جدا از سايرين با طرف خود سازش نمايد» استناد نمود.

 

 

مساوات کامل، حق برخورداری از دادرسی منصفانه و علنی را در دادگاه مستقل و بی طرف دارد» (رضایی؛1380 و ساکی، 1387).[1]

استقلال قضات تحت مفهومي عام تر با عنوان استقلال قوه قضاييه و نهاد دادگستري مطرح مي گردد و يکي از اصول مسلم رسيدگي منصفانه می باشد. لازمه ي اجراي عدالت اين می باشد که قضات و مجريان عدالت بتوانند بدون فشار و اعمال نفوذ به وظايف خود اقدام کنند.

استقلال قضات اين اطمينان خاطر را براي متهم فراهم مي کند که اگر بي گناه باشد، هيچ فرد يا مقامي نمي تواند با اعمال نفوذ، موجب جلوگيري از صدور حکم برائت گردد و در صورت مجرميت نيز هيچ عاملي مانع اجراي عدالت در مورد وي و احياناً افزايش مجازات نخواهد گردید. قاضي در اتخاذ تصميم بايد منحصراً قانون و وجدان را حاکم نمايد. استقلال قاضي ايجاب مي نمايد که وي تحت تأثير افکار حاکم بر جامعه قرار نگيرد گرچه اين به آن معني نيست که آراء صادره از دادگاه به نحوي باشد که عموم مردم آن را ناعادلانه ببينند (دهقان، 1391).

[1] . اعلامیه جهانی حقوق بشر یک پیمان بین‌المللی می باشد که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ در پاریس به تصویب رسیده می باشد. مفاد این اعلامیه از نظر بسیاری از پژوهشگران الزام‌آور بوده و از اعتبار حقوق بین‌الملل برخوردارست، زیرا به صورت گسترده‌ای پذیرفته شده و برای سنجش رفتار کشورها به کار می‌رود .کشورهای تازه استقلال یافته زیادی به مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر استناد کرده و آن را در قوانین بنیادی یا قانون اساسی خود گنجانده‌اند.

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه