تکه ای از متن پایان نامه :

چنانچه در قضیه ای امام معصوم (ع) اجاره ی حیوان یکی از شیعیان را به طاغوت نداند؛ و در اظهار علت فرمودند: به اندازه ی بازگشت حیواناتت امید حیات و نصرت طاغوت را داری که این مقدار از علاقه نیز (که گذرا و برای مصالح شخصی می باشد) مورد تایید اسلام نیست.

2ـ5. اصل عدم وابستگی

یکی از اصول اسلام اصل نفی سبیل می باشد؛ معنای این اصل آن می باشد که مسلمین نباید کاری انجام دهند که کفار بر آن ها سلطه داشته باشند و هرگونه وابستگی اعم از اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … را بایستی از بین ببرند.

خداوند هیچگاه کافران را بر مومنان تسلطی نداده می باشد. (نساء، 141)

اگر مسلمانان به این اصل اقدام کنند و نیازهای فکری، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی خود را تامین کنند، دیگر امکان جنگ نرم با مسلمین بسیار کاهش می یابد و درصورت حمله به مواضع اسلامی مسلمین با قواعد و توانایی های خود این مقابلات را دفع می کنند.

2ـ6. اصل امر به معروف و نهی از منکر

اصل امر به معروف و نهی از منکر قوی ترین استراتژی دفاعی اسلام در برابر حملات نرم و وسوسه های شیطانی می باشد. یکی از واجبات دین مبین اسلام که در مکتب اهل بیت (ع) تاکید فراوانی به آن شده می باشد، مسئله امر به معروف و نهی از منکر می باشد. مسلمین با وجود این اصل هیچ گاه دچار خمودگی و بی توجهی نسبت به محیط پیرامون خود و جامعه ی اسلامی نمی شوند و با این اقدام جامعه خود را نسبت به هجوم دشمنان بیمه می کنند. این اصل عامل دفع افکار و اعمال مخالف مشی جامعه اسلامی می باشد و باعث هدایت فریب خوردگان و طرد گمراهان می باشد و اجرای آن به استشهاد قرآن باعث بهترین امت ها شدن می باشد:

2ـ9. اصل ولایت فقیه

یکی از خصوصیات مکتب تشیع، اتصال این مکتب از طریق ائمه (ع) به مکتب انبیاء الهی و خاتم پیامبران می باشد. با این اتصال مردم با رجوع به امام در حوادث و اتفاقات خود را در برابر هجوم دشمنان حفظ کرده و احکام و دستورات دینی خود را فرا می گیرند، در زمان غیبت امام معصوم (عج) نیز طبق فرموده ی معصومین بایستی به دین شناسان آگاه، خبیر، مطیع امر خدا، مراجعه و به سخنان این دین شناسان پرهیزکار اقدام کنند.

چنانچه در سه دهه ی اخیر به خوبی مشخص می باشد این اصل مترقی اسلامی باعث شده می باشد که دشمنان اسلام در تمامی هجمه های سخت و نیمه سخت و نرم خود علیه ملت ایران ناکام باشند، زیرا مردم ایران پیروی از علما و فقهای دین دار را چنانچه دستور شرع می باشد بر خود لازم می دانند و پشتیبان ولایت فقیه هستند.

  1. اصول جنگ نرم در صدر اسلام(مطالعه موردی مقطع امام علی علیه السلام).

سه جريان عمده مخالف حكومت حضرت علي(ع) هر يك به روشي به دشمني با حضرت پرداختند و براي دستيابي به اهداف خويش توطئه هاي فراواني به راه انداختند. از اين سه جريان، ناكثين از همه بيشتر در اين راه پيش قدم بوده اند. اينها كساني بودند كه جزء اصحاب پيامبر و از اولين بيعت كنندگان با حضرت امير(ع) بودند. سمبل اين جريان طلحه و زبير هستند. جريان ناكثين (پيمان شكنان) قصه دردناك خودي هاي بريده از آرمان ها می باشد. ناكثين داستان عبرت آميز برگزيدگاني می باشد كه دنياطلبي، آنان را در مدار نفاق

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه