فرمت word : دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : بررسی ارتباط بین قدرت بازار تولید، ساختار صنعت ومدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دانلود پایان نامه
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

مالی و پرهیز از عدم تطابق بین جریان­های نقدی و جریان درآمد و هزینه می­باشد (چن و همكاران، 2007)[1]. پس، می­توان گفت که اقلام تعهدی دارای ارزش مربوط هستند (باگشن، 2005). به رغم این هدف مناسب، امکان بهره گیری داوطلبانه یا سوء­بهره گیری از اقلام تعهدی هست. زیرا آنها قادر به انتقال نتایج مثبت یا منفی در طول زمان می­باشند، همچنین می­توانند برای دستکاری اطلاعات صورت­های مالی مورد بهره گیری قرار گیرند. در واقع می­توان گفت این متداول­ترین و مطلوب­ترین راه برای تغییر سود [ مدیریت سود] می باشد (چن و همکاران، 2007) زیرا دستکاری اقلام تعهدی حسابداری اثر مستقیمی بر جریان­های نقدی حاصل از عملیات ندارد، در نتیجه کشف آن نیز مشکل می­باشد (باگشن، 2005).

انجام پژوهش در زمینه مدیریت سود، مستلزم درنظر گرفتن معیاری برای میزان سود مدیریت شده می­باشد. محققان همواره از مدل­های تجربی برای تجزیه کردن کل اقلام تعهدی به اقلام تعهدی اختیاری و غیر اختیاری بهره گیری می­کنند و سپس اقلام تعهدی اختیاری به عنوان نماینده­ای برای مدیریت سود در نظر گرفته می­گردد و به محرک­های بالقوه متفاوت ارتباط داده شده یا به عنوان معیاری از کیفیت سود در نظر گرفته می­گردد. در این پژوهش از اقلام تعهدی اختیاری به عنوان معیاری برای مدیریت سود بهره گیری شده می باشد.

الیوت و شو (1988) و استرانگ و میر (1987) به مطالعه ارتباط بین تغییر مدیران ارشد و تهاتر اقلام تعهدی اختیاری پرداخته‌اند‌. یافته‌‌های آنها بیانگر این موضوع می باشد که مدیران جایگزین به دنبال نسبت دادن عملکرد ضعیف در سال تغییر به مدیران پیشین هستند.

دی آنجلو (1988) به مطالعه مدیریت سود و مسائل نمایندگی در امریکا پرداخته و یافته‌‌های وی  بیانگر آن می باشد که مدیران در زمان تغییر، مدیریت سود را در جهت کاهشی و در سال بعد از تغییر، سود را در جهت افزایشی مدیریت می‌کنند.

دیچو و اسلوان (1991) به مطالعه انگیزه‌‌های مدیران شرکت‌ها در سال‌‌های آخر تصدی پرداختند. آنان به این نتیجه رسیدند که نرخ رشد مخارج پژوهش و توسعه (یکی از ابزار مدیریت سود) در سال‌‌های آخر تصدی مدیران کاهش یافته می باشد. همچنین آنها گزارش دادندکه مدیران پیشین، مدیریت سود را از طریق انتقال هزینه‌‌ها به سنوات آتی و تصمیم‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند.

[1] Chen Y., Ken . Randal, J. Elder and Young-Ming Hsieh.

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه مطالعه ارتباط بین قدرت بازار تولید، ساختار صنعت ومدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه مطالعه ارتباط بین قدرت بازار تولید، ساختار صنعت ومدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.