شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  دگردیسی زیبایی شناسی، در سینمای مستند جدید ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

د (بهعمدآنهارانادیدهبگیرد) آرمان گرایـانه می باشد که ارتباط ی بین تصویر و امر واقع در مستند خالص مستقیم می باشد و ازطرفدیگر بر غیر ممکن بودن این آرمان تأ کید می گردد و در این وضعیت برایان وینستون به صورتی عصبی اظهار عقیده می کند که فیلم مستند در آینـده به صورت وحشـت زده در برابر یـورش جعـلیات به دفـاع دست خواهد زد. بی گمـان برخـی مستـند سازها ادعای واقـع بین بودن دارند. شرطی که تأثیر روایت گری را نادیده گرفته می باشد. این ادعا ممکن می باشد استراتژیک باشد اما به یقین بی معناست؛ زیرا مستندساز مانند برقرارکننده یارتباط در هر رسانه، بینهایت گزینه دارد. او موضوعات، افراد، چشم اندازها، زوایا، عدسی ها، تقابل ها، واژگان و صدا ها را برمی گزیند. هر انتخابی خواه مستند ساز از آن آگاه باشد یا نباشد، بپذیرد یا نپذیرد، اظهار دیدگاه اوست. قانوناً می توان گفت که خود فیلم سازان و مخاطبان شان بیش تر از نظریه پـردازان پذیرفته اند که مستـندها قابلـیت ارائـه ی تصویر ناب، انعکاسی و از شکـل نیفتاده ی واقعیت را ندارند. هم اکنون انواع مختلف فیلم ها ی غیر داستانی به وجود آورده اند که نشان می دهند در سمت چنین پیوندی بین واقعیت و فیلم ساز قلــب هر مستند محســوب می گردد.

بر مبنای مطالب ارائه شده و بر اساس نظریه ی بیل نیکولز مستندها به جای جهان خیالی و ساخته ی فیلم ساز به جهانی که در آن زندگی می کنیم، می پردازند و با بسیاری از انواع قصه گویی (علمی تخیلی، وحشت، حادثه ای، ملودرام و …) فرق دارند. آن ها بر مبنای فرض

 

گاگومان برای فیلمسازی به مثابه ی میدانی می باشد جهت طرح نقد های اجتماعی اش نسبت به محیطی که در آن زندگی می کند. گاگومان مستندی می باشد که حدود فیلم مستند و داستانی را در هم می ریزد و خیلی هوشمندانه بیننده را تا پایان باخودش نگاه می دارد و تصویری عمیق و بسیار واقع گرایانه از بعضی از جشنواره هایی که فیلم در آن ها حضورداشته وبعضاًجوایزی کسب نموده؛ از این قرار می باشد:

برنده ی بهترین فیلمنامه و متن تحقیقی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم رشد نوشته «اُرد عطاپور» 1382

جایزه ی بزرگ اژدهای طلایی جشنواره کراکو لهستان،1382

 

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه دگردیسی زیبایی شناسی، در سینمای مستند جدید ایران

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت پی دی اف):

پایان نامه دگردیسی زیبایی شناسی، در سینمای مستند جدید ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه