شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

و ماکویی پیچیدگی بیشتری را داراست. برای pهای 1و 2 و بینهایت به ترتیب مدل‌های MAD و MSE و MAX حاصل گردید. در مدل MAD، 5 شعبه، در مدل MSE، 5 شعبه و در مدل MAX، 4 شعبه کارا شدند.

در این پژوهش، 7 مدل از مدل‌های تحلیل‌پوششی‌داده‌ها انتخاب شده‌اند و با هریک از آن‌ها شعب کارا و ناکارا در هرکدام مشخص گردید. با در نظر داشتن اینکه یکی از اهداف پژوهش انتخاب بهترین مدل ارزیابی عملکرد بود، مدل MAX از مدل‌های پیشنهادی کائو و هانگ، به علت تفکیک‌پذیری بالا و بدلیل بیشترین ضریب همبستگی با مدل CCR، به‌عنوان بهترین مدل انتخاب گردید. در این مدل فقط 2 شعبه به‌عنوان واحدهای کارا محاسبه شده‌اند.

مدل MAX با ضریب همبستگی 58/0، بیشترین همبستگی را با مدل CCR داشته و این نشان دهنده توانایی و اعتبار نتایج مدل MAX می باشد.

 

 

متوسط کارایی بدست آمده از مدل‌های مختلف در جدول زیر موجود می‌باشد.

جدول 5-1 متوسط کارایی در هر مدل

کارایی  در مدل CCR کارایی  در مدل MinMax کارایی  در مدل MAD کارایی در مدل MSE کارایی  در مدل MAX کارایی  در مدل Makui کارایی  در مدل Razavi
0.86 0.53 0.72 0.72 0.39 0.72 0.59

 

متوسط کارایی بدست آمده در مدل ماکویی 72% می‌باشد؛ به‌عبارت‌دیگر درمجموع شعب بانک ملت در تهران 28% بیشتر ازآنچه لازم می باشد از ورودی‌ها برای تولید 1-همان‌گونه که در جدول 4-4 نشان داده‌ شده می باشد، از حل مدل MAX فقط 2 شعبه با کدهای 4و 18 به‌عنوان شعب کارا معرفی شده‌اند. این شعب برای تمامی شعب غیرکارا به‌عنوان شعبه مرجع معرفی گردیده‌اند. درنتیجه این شعب به‌عنوان مناسب‌ترین مرجع و ملاک میزان ورودی‌های مصرفی و خروجی‌های تولیدی به‌حساب می‌آیند و دیگر شعب ناکارا بایستی با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به رفع مازاد ورودی‌ها و افزایش خروجی‌های خود اقدام کنند.

2- همان‌گونه که قبلاً بحث گردید، به‌طورکلی هدف یک بانک و شعب آن افزایش حجم سپرده‌ها و ارائه تسهیلات و خدمات بیشتر و یا به تعبیری کسب سهم بیشتر، از بازار و مشتریان می‌باشد و دغدغه مدیران شعب دانستن این مسئله می باشد که تا چه میزان می‌توان خروجی‌های شعب خود ( سپرده‌ها، تسهیلات بانکی و کارمزد) را افزایش دهند تا به کارایی مطلوب دست یابند.

3- در این پژوهش شعب با کد 4و 18 به‌عنوان شعب کارا در مدل موردبررسی می‌باشند و می‌توان دریافت که میزان خروجی‌های این شعب از تمامی شعب دیگر بیشتر می‌باشند. لذا تمامی شعبه‌ها می‌بایست خروجی‌های خود را برای رسیدن به کارایی مطلوب تا جای ممکن افزایش دهند.

4- شعب ناکارا با اندیشیدن تدابیر درست مثل دادن وام‌های کم بهره به مشتریان می‌توانند افراد زیادی را برای افتتاح حساب در بانک، راغب کنند. با افزایش افتتاح حساب، حجم سپرده‌ها افزایش می‌یابد و این افزایش موجب می گردد تا کارایی بانک افزایش یابد.

5- بعضی از شعب از بیشتر از حد نیاز مساحت دارند و فضای بهره گیری نشده‌ی زیادی در این شعب هست. به طبع هزینه‌های اداری این بانک‌ها افزایش می‌یابد. پس شعب ناکارایی که مکان استقرارشان اجاره‌ای می‌باشد می‌توانند با تعویض مکان خو این هزینه‌ها را کاهش دهند.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

ارزیابی عملکرد با بهره گیری از مدل‌های تحلیل‌پوششی‌داده‌ها

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

ارزیابی عملکرد با بهره گیری از مدل‌های تحلیل‌پوششی‌داده‌ها

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه