دانلود فرمت word : دانلود پایان نامه با عنوان: اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

پیامبراکرم(ص) بود که نظمی دقیق و الهی بر همه شؤون رفتار ایشان حاکم بود. زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حضرت نمایشی از نظم خداوند بود.

اظهار بلیغ امیر المومنین علی(علیه السلام) این گوهر ارزشمند را همردیف دیگر ارزش‎های والای اسلامی قرار داده و نظم را در ردیف «تقوا» که از والاترین ارزش‏های اسلامی می باشد و وفای به آن گوشزد گردیده می باشد و این کلام رساترین جمله در اظهار ارزش نظم و انضباط می باشد.( فیض الاسلام، 1370).

در مسیر تکامل و برای رسیدن به کمال آدمی بایستی در پرتو عقل از کوتاه‏ترین راه بهره جوید تا به اهداف والای خویش برسد در این مسیر یکی از راه‏ها که کوتاه‏ترین و بی‏خطرترین راه می باشد به نظم و انضباط می‏‎توان تصریح نمود زیرا نظم همردیف ارزش‏های والای اسلامی و راز و رمز کامیابی بشر‏های بزرگ و راه غلبه بر سختی‎ها و یافتن کاستی‎هاست و عامل تأمین نیازهای مادی و معنوی می باشد.

قانون گذار دادرسی مدنی نیز به این موضوع توجه ویژه مبذول داشته و در تدوین این قانون مهم، نظم راسرلوحه خود قرار داده می باشد. برای مثال صلاحیت های دادگاه و مراجع رسیدگی را می توان در این بین مثال زد. یکی از مهم ترین تشریفات آیین دادرسی مدنی در رسیدگی به دعاوی مدنی، موضوع صلاحیت دادگاهها و مراجع رسیدگی کننده می باشد.

لزوم رعایت صلاحیت توسط مراجع رسیدگی کننده به دلیل متنوع بودن و تخصصی بودن موضوعات مدنی و در جهت تضمین امنیت قضایی کشور و سلامت حل و فصل دعاوی می باشد، صلاحیت به قدرت و توانایی قانونی دادگاههای دادگستری یا مراجع غیر دادگستری برای رسیدگی به دعاوی و اختلافات و حل و فصل آنها تعریف شده می باشد؛ که همگی آن را می توان به لزوم نظم در جریان رسیدگی دادگاه ها تعبیر نمود ( اسلامیان، 1389). در قانون آیین دادرسی مدنی مواد متعددی را می توان برای لزوم نظم در دادرسی متذکر کنند و به هر بهانه و یا با سوء نیت های قبلی مانند ایجاد اطاله دادرسی، نظم دادرسی را مختل نکنند (مریوانی، 1384).

گفتار دوم) سرعت جریان دادرسی[1]

[1] . speed trial

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.