تکه ای از متن پایان نامه :

ذيل عنوان امور  اتفاقي آمده بوددر قانون جديد نيز تعدادي از آنها ذيل همين عنوان آمده می باشد؛ و از مزایای این دعاوی می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه دادگاه و اصحاب دعوا،عدم روبرو شدن با اعسار خوهان را نام برد (مقصودپور،1389).

انواع دعاوي طاري عبارتند: اضافي، تقابل، ورود ثالث به جلسه ثالث و در خصوص شرايط تحقق دعواي طاري شايان ذكر می باشد كه اولاَ يك دعواي اصلي وجود داشته باشد. دوماَ دعواي طاري با دعواي اصلي مرتبط يا داراي يك منشاء باشد، در این بین آن چه که مدنظر ما می باشد و بر اساس اصل تغییر ناپذیری دعوا محدودیت هایی بر آن مقرر می گردد؛ دعوای اضافی و دعوای تقابل می باشند که مفصلا تشریح می داریم.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

الف) دعوای اضافی[1]

یکی از مواردی که هم می توان استثنایی بر اصل تغییر ناپذیری دعوا تلقی نمود و هم پیش روی، اصل تغییر ناپذیری دعوا برای اقامه آن محدودیت هایی مقرر کرده می باشد دعوای اضافی می باشد.

آن اکتفا شده می باشد بدین جهت ابهامات و پرسش های بیشری در مقایسه با سایر دعاوی طاری در مورد این دعوی هست.

ماده 98 قانون آیین دادرسی در این بین اظهار کرده می باشد « خواهان می‌تواند خواسته خود را که در دادخواست تصریح کرده در تمام مراحل دادرسی کم کند اما افزودن آن یا تغییر نحوه دعوا یا‌خواسته یا درخواست درصورتی ممکن می باشد که با دعوای طرح شده مربوط بوده و منشأ واحدی داشته باشد و تا پایان اولین جلسه آن را به دادگاه اعلام‌کرده باشد». ( کریمی، 1386).

 

 

با اندک در نظر داشتن این ماده به وضوح عیان می گردد که قانونگذار در این خصوص از اصل تغییر ناپذیری دعوا تخلف نموده و بنا به علت های و مصالحی استثنائا جواز اقامه یک سری

[1] . additional suit

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 دانلود از لینک پایین صفحه