تکه ای از متن پایان نامه :

مقدمه                                       

در سال های اخیر بهره گیری از فن آوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان محور بسیاری از تحولات جهانی امری

انکارناپذیر بوده و این امر موجب تسریع انجام امور گشته می باشد. در حال حاضر در هر تجارتی می توان نشانه

هایی از فن آوری را نظاره نمود مانند بانکداری الکترونیکی، آموزش الکترونیک و بیمه الکترونیکی (علیزاده،

1383).امروزه اطلاعات هم به عنوان یک منبع استراتژیک و هم منبع عمده برای ارزش افزوده مطرح می باشد. هزاره سوم به زعم صاحب نظران و اندیشمندان، عصر اطلاعات و به تبع آن فن آوری اطلاعات می باشد. حرکت جوامع به سوی جامعه اطلاعاتی،جهان را وارد عصر اطلاعات ساخته و بسیاری از جنبه های اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی بشر را دسخوش تحولی عمیق نموده می باشد(محترمی،1382).

2) اطلاعات از دیدگاه تئوری اطلاعات:

اطلاعات دربردارنده يک معنى خاص خصوصا “در ارتباط با پيشگوئى احتمالى از داده می باشد. در تعريف فوق ، ميزان معنى و محتواى ارائه شده توسط اطلاعات مورد توجه قرار مى گيرد.مثلا” پيامى که به ما اعلام مى نمايد:”فردا خورشيد طلوع مى نمايد ” داراى حجم اندکى محتواى اطلاعاتى می باشد در حاليکه يک پيام در ارتباط با روز قيامت ، شامل حجم بالائى از اطلاعات می باشد . در تعريف ارائه شده از منظر تئورى اطلاعات ، همانند تعريف ارائه شده قبلى ، توجه خاصى به کيفيت و يا ارزش اطلاعات نمى گردد .

3) اطلاعات از دیدگاه علم « فناوری اطلاعات»

علم اطلاعات و فن آورى اطلاعات با اطلاعات به عنوان داده جمع آورى شده ، ذخيره شده ، بازيابى شده، پردازش شده و ارائه شده سروکار دارد . در تعريف فوق نيز به مواردى همچون اعتبار ، کيفيت و ارزش اطلاعات به صورت جانبى ، توجه مى گردد (محمود زرگر ،1383)

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

فن آوري اطلاعات ياIT  ترجمه عبارت information Technology می باشد كه هدف آن دسترسي كاربر به گنجينه دانش بشري می باشد و در اصصلاح براي توصيف فن آوري هايي به كار مي رود كه ما را در ضبط ‏‏, ذخيره سازي , پردازش , بازيابي , انتقال ودريافت اطلاعات ياري مي كند و فن اوري هایي مانند رايانه , تلفن , ارتباط از راه دور , انتقال از طريق دور نگار و…. را در بر مي گيرد (كيت بهان وديانا هولمز،1990).

همچنين دبيرخانه شوراي انفورماتيك ايران در سال1378 تعريف زير را از فناوري اطلاعات ارائه كرده می باشد  « به مجموعه اي به هم پيوسته از روش ها ,سخت افزارها , نرم افزار ها وتجهيزات ارتباطي كه اطلاعات را در اشكال گوناگون ( صدا – تصوير ومتن ) جمع آوري , ذخيره سازي , بازيابي وپردازش , انقال ويا عرضه مي كند اطلاق مي گردد » (محمدي ،1381).

فن آوري اطلاعات واسطه اي می باشد كه امكان بيان طيف گسترده اي از اطلاعات, انديشه ها , مفاهيم و پيامها را فراهم كرده ودر جهت گسترش توانمنديهاي انديشه بشر تكوين يافته می باشد . توسعه فن آوري اطلاعات مستلزم هدايت، تقويت، توليد و گسترش اطلاعات و نوآوري در فن آوري هاي سخت افزاري و نرم افزاري اطلاع رساني می باشد. فناوري اطلاعاتي همان محور و مركز مجموعه اي از فعاليت هاي هدايت شده می باشد كه كنترل مديريت، بهروري، توليد، آموزش

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

 ارزیابی فاکتورهای تاثیرگذار بر بهره گیری بهینه از فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه سلامت در استان گیلان

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

ارزیابی فاکتورهای تاثیرگذار بر بهره گیری بهینه از فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه سلامت در استان گیلان

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه