تکه ای از متن پایان نامه :

بوده و عدم رعایت مصرف بهینه کود و سم برای تولید محصول بیشتر باعث معضلات زیست محیطی فراوان در این زمینه شده می باشد (.همیشگی و همکاران، ١٣٨٧).

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

٢-٢-ترکیبات شیمیایی برنج

قسمت اعظم دانه برنج از هیدراتهای کربن تشکیل شده می باشد که بیشتر آن نشاسته و در آندوسپرم قرار دارد. مواد پروتئینی یکی دیگر از ترکیبات دانه برنج را تشکیل می دهد. سایر ترکیبات دانه برنج شامل چربیها، مواد معدنی و ویتامینها با نسبتهای مختلف می باشد. نسبت هیدراتهای کربن و مواد نشاسته ای در آندوسپرم نسبت به لایه پریکارپ و آلرون بیشتر می باشد و نسبت مواد پروتئینی، چربیها و ویتامینها به خصوص مجموعه ویتامین B در لایه پریکارپ و آلرون به مراتب بیشتر از بخش آندوسپرم می باشد.(زمانی وهمکاران، ١٣٨٦).

با انجام اقدام آسیاب کردن مقدار قابل توجهی از مواد با ارزش غذایی موجود در دانه حذف شده که ارتباط مستقیم با میزان صیقل دانه برنج دارد. هرچه ضخامت لایه آلرون دانه برنج کم گردد به همان نسبت از میزان ویتامینها و پروتئینهای دانه برنج نیز کاسته می گردد. در ذیل قسمتهای مختلف تشکیل دهنده دانه برنج به تفکیک توضیح داده خواهد گردید. (زمانی وهمکاران، ١٣٨٦).

 

٢-٢-١-نشاسته برنج

نشاسته از ترکیبات اصلی برنج و یک نوع پلی ساکارید می باشد که ٧٠ تا ٧٣ درصد دانه برنج را تشکیل می دهد و پلیمری از گلوکز و دکستروز می باشد که از دو نوع هیدرات کربن بنام آمیلوز و آمیلوپکتین تشکیل شده و از لحاظ ساختمان شیمیایی با هم متفاوت می باشند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

آماس کردن ذرات نشاسته که در اثرجذب آب با افزایش درجه حرارت در هنگام پختن برنج حاصل شده و موجب افزایش لزجت آن شده و یکی دیگر از ویژگی های مهم نشاسته به شمار می آید که به آن درجه ٢-٢-٣-چربی

میزان چربی دانه برنج حدود ٣-١ درصد می باشد. برنج همانند گندم منبع ضعیفی از چربی را دارا می باشد که میزان آن در برنج قهوه ای حدود٢درصد و در طی مراحل سفید شدن دانه کاهش یافته و به ٣/٠درصد میرسد. به بیانی دیگر عمده چربیهای موجود در سبوس و جوانه دانه برنج در اثر آسیاب کردن آن، از دانه جدا می گردد ( علیزاده وهمکاران، ١٣٨٦).

 

٢-٢-٤-ويتامین

برنج سفید دارای مقادیر کمی از ویتامین A وD محلول در چربی می باشد. اما میزان ویتامین E و B آن نسبتاً زیاد می باشد و فاقد ویتامین C می باشد. مقادیر فوق کمتر از ١/٠درصد خمیر مایه ترش هست (علیزاده وهمکاران، ١٣٨٦).

 

٢-٢-٥-مواد معدنی

میزان مواد معدنی دانه برنج نظیر سایر غلات بوده و مقدار آهن آن کم و کلسیم موجود در برنج نیز نیاز غذائی بشر را برآورده نمی سازد. سایر مواد موجود در دانه برنج عبارتند از قندها، فیبر، اسیدهای آمینه آزاد، اسیدها با زنجیر کوتاه، ترکیبات فسفر و فیاتین که ترکیب اصلی فسفر موجود در برنج می باشد و بیش از ٨ درصد سبوس را تشکیل می دهد. خاکستر برنج شامل آهن، پتاسیم، منیزیم، گوگرد، فسفر و مقادیر کمتری از عناصر دیگر می باشد(علیزاده و همکاران، ١٣٨٦).

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

استخراج واندازه گیری همزمان فلزات سنگین سرب و کادمیوم و روی در برنج

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

استخراج واندازه گیری همزمان فلزات سنگین سرب و کادمیوم و روی در برنج

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه