شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه ای از متن پایان نامه :

كه براي مشتريان داخلی و خارجی بیمه ها دارد، يک مزيت رقابتی در دنیاي پررقابت كنونی می باشد . شركت هاي مالی مبتنی بر وب، با از بین بردن هزينه هاي سنتی و تحويل مناسب كالا ها و خدمات ازطريق اينترنت، هزينه تراكنش ها را كاهش می دهند. تكنولوژي هاي اينترنت نه تنها بر روي كانال هاي توزيع شركت تأثیر دارند، بلكه تمامی فرآيندهاي تجاري شركت را متحول می سازند . امروزه از IT ، در فرآيند پردازش بیمه نامه، وتعیین حق بیمه، تحلیل بازار، پیش بینی فروش وحسابداري بهره گیری می گردد . واضح می باشد كه بیمه، صنعتی وابسته به اطلاعات می باشد ، بنابراين فناوري اطلاعات و ارتباطات می تواند تأثیرات بسیار زيادي برآن داشته باشد. پیشرفت اينترنت در صنعت بیمه سرعت كمتري از بانك داري برخط داشته می باشد. دو دلیل عمده هست كه شركت هاي بیمه را به سمت فعالیت هاي برخط سوق می دهد، دلیل اول اينكه امكان دسترسی برخط و ارائه يک كانال تحويل ارزان،توسعه نمايندگی ها و آژانس هاي شبكه اي موجود،حذف كاغذ بازي و كاهش میزان

تعامل بین افراد باعث كاهش هزينه ها و افزايش درآمد میشود. دلیل دوم عبارت می باشد از اين كه دسترسی برخط، ادراک مشتريان را از خدمات ارائه شده به آن ها افزايش می دهد و هم چنین باعث به وجودآمدن و افزايش وفاداري می گردد(یعقوبی و تاج محمدی،1390).

2-12) آثار فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه

پرداخت خسارت و خدمات پس از فروش،برون سپاری کرده می باشد.تمرکز بر قسمت های خاصی از زنجیره ارزش به همراه بهره گیری از فن آوری جدید سبب شده می باشد که این شرکت به راحتی بتواند به گسترش طیف کالا و خدمات خود و همچنین گسترش قلمرو جغرافیایی عرضه خدمات بپردازد.

1-12-2) کاهش هزینه ها: قابلیت فن آوری اطلاعات سبب بهبود کارایی در توزیع،امور اجرایی و فرایند های پرداخت خسارت شده و توزیع بر خط بیمه نامه ها سبب کاهش مستقیم هزینه های توزیع می گردد. به گونه معمول 12 تا 26 درصد عایدی حاصل از حق بیمه ها برای هزینه های توزیع مصرف می گردد.عامل دیگری که سبب کاهش هزینه ها می گردد اتوماسیون فرایند های تجاری می باشد.به کارگیری فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه سبب کاهش هزینه های امور اجرایی می گردد.این هزینه ها به گونه معمول برابر 9 تا 15 درصد عایدی حاصل از حق بیمه را به خود اختصاص می دهند.[1] کاریرد های فن آوری اطلاعات در فرایند های وابسته به پرداخت خسارت نیز سبب کاهش بسیار هزینه های فرایندی تسویه خسارت شده می باشد.این هزینه ها به گونه متوسط برابر 4 تا 12 درصد عایدی حاصل از حق بیمه ها هستند.

به کار گیری فن آوری اطلاعات، تحول گسترده ای را در امور اداری و سیستم های اطلاعاتی صنعت بیمه ایجاد می کند؛به صورتی که امکان انتقال الکترونیکی داده ها،مدارک،اسناد و مکاتبات مختلف از طریق کامپیوتر و خطوط ارتباطات مخابراتی فراهم می گردد.همچنین فن آوری اطلاعات،توانایی شرکت بیمه را افزایش می دهد.این کارکرد در نتیجه افزایش تنوع محصولات و بهبود کیفیت و جلب رضایت مشتری می باشد.به علاوه،توسعه فن آوری اطلاعات سبب تسهیل طریقه اداری و افزایش بازدهی نیروی انسانی و مدیریت می گردد(آستین،1382).

2-13) بیمه سلامت

آبان ماه سال 1373  مجلس شوراي اسلامي وقت، قانون بيمه همگاني را تصويب نمود. متعاقب آن سازماني تحت عنوان بيمه خدمات درماني در کشور تشکيل گردید. هدف اين سازمان رفع نياز به خدمات بهداشتي، درماني و مراقبتهاي پزشکي در حوادث و سوانح به صورت بيمه همگاني

[1] -Swiss Re,Economic Research & Consulting)2000)

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

 ارزیابی فاکتورهای تاثیرگذار بر بهره گیری بهینه از فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه سلامت در استان گیلان

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

ارزیابی فاکتورهای تاثیرگذار بر بهره گیری بهینه از فن آوری اطلاعات در صنعت بیمه سلامت در استان گیلان

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 دانلود از لینک پایین صفحه