تکه ای از متن پایان نامه :

عرصه این تهدید به تاثیر گذاری بر اندیشه و افكار نخبگان (الیت ها) در نظام اقتصادی و همچنین برنوع مصرف و شیوه های تبلیغ و ترویج مصرف متمركز بوده و در خصوص نحوه تولید و ابزار و آلات آن و فناوری های جدید در عملیات روانی مانند هواپیماهای بدون سرنشینٍ EC130E كومندوسولوی[1]، هواپیما های هاوك[2] و… مواجه می باشد.

2ـ5. عرصه علمی و اندیشه ای:

شاید به جد بتوان گفت جنگ های علمی به دلیل اینكه زمینه ساز بروز دیگر جنگ هاست که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. نظام سلطه با تولید نظریه های مادی گرایانه، بشر محور و الحادی در صدد انحراف افكار و اعتقادات مخاطب برآمده و زمینه پذیرش سلطه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… را فراهم می آورد.

  1. ويژگي هاي جنگ نرم
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

براي شناخت هر پديده، بهتر می باشد ويژگي هاي متمايزكننده ي آن پديده شمرده گردد. ويژگي هاي زير كه ناظر بر نقاط افتراق جنگ سخت و نرم می باشد، مي تواند به شناخت جنگ نرم كمك كند:

ذهني و غيرمحسوس بودن: جنگ نرم، برخلاف جنگ سخت، از ماهيت انتزاعي و ذهني برخوردار می باشد. بنابراين تشخيص به موقع آن دشوار می باشد، ولي جنگ سخت، محسوس و همراه با واكنش و برانگيختن می باشد. در جنگ نرم، كشف بازيگران، آرايش و گسترش دشمن مشكل بوده و كمتر موجب برانگيختن و واكنش مي گردد.

تدريجي بودن: جنگ نرم در يك فرآيند تدريجي، خزنده و آرام اعمال مي شوند.

ابهام آميز بودن: عاملان جنگ نرم در پوشش دوست و به بهانه ي كمك به مخاطبان، اقدامات خويش را به سامان مي رسانند. از اين رو نه تنها توده هاي نافرهيخته بلكه برخي از نخبگان، اغلب در تشخيص و درك نيات آنان باز مي مانند.

غلبه بعد فرهنگي جنگ پُرشمول و فراگير بودن: جنگ سخت اغلب گروه محدودي از افراد جامعه- بيشتر نظاميان- را آماج قرار مي دهد. در حالي كه جنگ نرم بر همه ي گروه هاي جامعه تاثير مي گذارد.

پررنگ بودن بعد فرهنگي جنگ بر ساير ابعاد: گرچه جنگ نرم همه ي ابعاد يك نظام، به ويژه سه بعد سياسي، فرهنگي و اجتماعي را تحت تاثير قرار مي دهد، ولي بعد فرهنگي آن برجسته تر از ساير ابعاد می باشد و با دگرگوني هويت فرهنگي، نظام سياسي موجود ناكارآمد گرديده و زمينه هاي فروپاشي آن فراهم مي گردد.

1- جنگ رسانه اي: يکي از روش هاي جنگ نرم جنگ رسانه می باشد. جنگ رسانه اي بهره گیری از تمام رسانه ها و شيوه هاي روان شناختي و متخصصين تصوير و صدا جهت تضعيف چهره کشور هدف و دفاع از منافع خود مي باشد. (رنجبر،

[1] – commando solo

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

[2] – Global Howk

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه