فایل پژوهش: دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد در رابطه با : ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دانلود پایان نامه
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 
برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

آشنا کردن دانش آموزان با حقوق مدنی و اجتماعی

  • ایجاد توانایی گفتگوی موثر در دانش آموزان (فتحی واجارگاه و همکاران،1389).

به گونه کلی، تربیت شهروند جهانی در هزاره سوم یک ضرورت اساسی می باشد که در کشورهای مختلف جهان به آن توجه خاصی مبذول می گردد. در کشور ما نیز لازم می باشد که در برنامه های درسی دانش آموزان در دوره های تحصیلی به این امر مهم پرداخته گردد تا دانش آموختگان مدارس بتوانند به نحو بهینه ای خود را با تحولات جهانی سازگار نموده و با بهره گیری از فناوری های جدید در جهت رشد و تحول تحصیلی و شغلی خود قدم های موثری بردارند.

2-5-4  مهارت برقراری ارتباط

  • ارتباط، مهم ترین بخش زندگی بشر می باشد، سراسر زندگی اجتماعی بشر، تحت تاثیر عناصر ارتباطی قرار دارد. از مهم ترین انواع ارتباط، ارتباط میان افراد می باشد. نگاهی اجمالی به جامعه نشان می دهد که افراد زیادی از ضعف در مهارت های ارتباطی (به ویژه ارتباطات اجتماعی و خود ارتباط مستقر کنند یکی از اهداف آموزش مهارت های ارتباطی می باشد (برزآبادی فراهانی، 1389،ص 16).

ارتباط عبارت می باشد از، فرایند انتقال و تبادل افکار، اندیشه ها، احساسات و عقاید افراد با بهره گیری از علائم و نمادهای مناسب به مقصود تاثیر، کنترل و هدایت یکدیگر(حنیفی، 1390، ص 51). هرگونه اشکالی در فرایند انتقال پیام می تواند باعث اختلال در ارتباط گردد. اختلال در ارتباط بین بشر ها همان سوء تفاهم می باشد (خسروی ، 1390، ص 35).

اهمیت ارتباط موثر: ارتباط موثر ارتباطی می باشد که در آن همه راه هایی که باعث سوء  تفاهم می شوند بسته گردد. ارتباط موثر همراه با گشاده رویی، همدلی، حمایتگری، مثبت گرایی و احساس تساوی می باشد. افرادی که از مهارت های ارتباطی مناسب برخوردار نیستند در بسیاری از جنبه های زندگی آسیب پذیر هستند و کمتر مورد پذیرش دیگران قرار می گیرند. با برقراری ارتباط موثر احساس ها، عقاید و اندیشه ها بین افراد منتقل می گردد و رشد فرد و جامعه تضمین می گردد. عدم برقراری ارتباط موثر علاوه بر ایجاد سوء تقاهم، باعث احساس درماندگی و کاهش اعتماد به نفس افراد می گردد و توان آن ها را برای رویارویی با معضلات کاهش می دهد (آقابخشی، 1388).

مولفه اصلی در برقراری ارتباط موثر

 

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.