در حال حاضر چرا این همه نگرانی از بابت آنفولانزای خوکی هست؟

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

ویروس های آنفولانزای خوکی معمولاً بشر ها را مبتلا نمی کنند. اما این امکان هست که گاهی بشر ها و به خصوص اشخاصی که با خوکها تماس داشته اند به آن مبتلا شوند.

در اواخر آوریل ۲۰۰۹ موارد شیوع آنفولانزا ناشی از یک رشته ویروس آنفولانزای خوکی در مکزیک تشخیص داده گردید و به سرعت رو به گسترش نهاد و مواردی از ابتلا به بیماری در نقاط مختلف ایالات متحده آمریکا شامل : کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک و اوهایو و نیز در چند کشور دیگر نظاره شده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در این مورد شیوع اخیر، انتقال آنفولانزای خوکی از بشر به بشر در اشخاصی که تماسی با خوکها نداشته اند گزارش شده می باشد.

افرادی که با زدن واکسن خود را در برابر ” آنفولانزا” مصون کرده اند در برابر آنفولانزای خوکی ایمنی نخواهند داشت.

خوشبختانه یک واکسن آنفولانزای جدید در حال تهیه می باشد که می تواند افراد را در برابر آنفولانزای خوکی محافظت کند. این واکسن در طول امسال عرضه خواهد گردید .

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

* علایم و نشانه های آنفولانزای خوکی چیست؟

علایم و نشانه ها در افراد مبتلا به آنفولانزای خوکی مشابه علائم آنفولانزای عادی انسانی می باشد. البته این امکان هست که رشته ویروس فعالی بتواند در بعضی افراد بیماری شدیدتری ایجاد کند. در مکزیک چند مورد فوت گزارش شده می باشد.

افراد مبتلا به آنفولانزای خوکی معمولاً دارای تب ( اغلب تب بالا) ، سرفه، بدن درد ، سردرد، احساس خستگی و آبریزش یا گرفتگی بینی هستند. امکان دارد افراد دچار اسهال و استفراغ هم بشوند. رشته ویروس فعلی شاید باعث گردد شدت گلودرد افراد مبتلا در مقایسه با اشخاصی که به ویروس های عادی آنفلانزای انسانی مبتلا شده اند، بیشتر گردد.

* چگونه آنفلانزای خوکی نگیریم؟

ابتلای صدها تن به آنفولانزای خوکی در مکزیک و گسترش این بیماری به کشورهایی زیرا آمریکا، کانادا، بریتانیا، اسپانیا، اسرائیل و زلاندنو نگرانی بسیاری از شهروندان را به همراه داشته می باشد.

مسئولان بهداشتی با جدی دانستن تهدید همه گیری این بیماری، از مردم خواسته اند دچار ترس نشوند و تمهیدات لازم را برای پیشگیری از ابتلای خود و خانواده هایشان به کار بندند.

در این مطلب کوشش شده به بعضی از سوال های شما درمورد آنفولانزای خوکی پاسخ داده گردد.

* چگونه از خود و خانواده ام در برابر آنفولانزای خوکی محافظت کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید