با عنوان : طراحی بازار حراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته قدرت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.SC” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
مهندسي برق – قدرت
عنوان :
طراحي بازارحراج خدمات جانبي در سيستم هاي تجديد ساختار يافته قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده
بطور كلي خدمات جانبي خدماتي هستند كه علاوه بر انرژي براي بهره برداري مطمئن از شبكه برق لازم می باشد بهره برداري مطمئن سيستم قدرت به در دسترس بودن ذخيره ها توسط واحدهاي توليد نيازمند می باشد ، تا بئين وسيله پيشامدهاي توليد و انتقال پوشش داده گردد . بطور كل ذخيره ها توسط واحدهاي توليد در بعضي از موارد تأمين مي شوند . هنگامي كه توسط واحدهاي توليدي مهيا مي شوند. مقدار ذخيره اي كه بهره گیری مي گردد به ميزان و همچنين به ظرفيت واحد و مقدار خروجي بستگي دارد.  خدمات جانبي و انرژي در بازار رقابتي مستقل هستند و مي توانند جداگانه توسط بازارهاي مختلف مهيا شوند . از آنجا كه منابع مشابه هم زمان به بازارهاي مختلفي پيشنهاد مي شوند بازارهاي مختلف ممكن می باشد بر يكديگر اثر متقابل بگذارند . يك شبيه ساز بازار قدرت ابزار قابل امكان براي مطالعه عملكرد بازارهاي مختلف می باشد كه اين امر با مطالعات بازارهاي مختلف می باشد كه اين امر با مطالعات بازارهاي شبيه ساز انجام مي گردد .

مقدمه
از آنجايي كه صنعت برق به سمت رقابتي شدن كامل حركت مي كند ، خدمات گوناگوني كه قبلاً توسط شركتهاي برق ارائه مي گردید ، اكنون به صورت مجزا ارائه مي گردد . عمده در نظر داشتن پيشرفت ISO، بر روي ساختار بازار به مقصود انتقال برق و انرژي و همچنين بر بازار ارائه خدمات جانبي كه به سوي بحراني تر شدن پيش مي رود ، معطوف شده می باشد . خدمات جانبي به گونه عمده به خدماتي گفته مي گردد كه علاوه بر انرژي براي بهره برداري مطمئن شبكه برق لازم می باشد . بهره برداري مطمئن سيستم قدرت به در دسترس بودن ذخيره هاي توليد نيازمند می باشد تا بدين وسيله ، پيشامدهاي توليد و انتقال پوشش داده مي گردد . يك موضوع اساسي سيستم قدرت تجديد ساختار شده ، تعيين هزينه تأمين خدمات جانبي و چگونگي تغيير اين هزين هها با در نظر داشتن تصميم گيري هاي بهره برداري می باشد .

هدف
در اين بررسي اين تاثيرات اجراي بازارهاي رزرو در بازار انرژي در دو قسمت تاثيرات فني و تاثيرات اقتصادي تقسيم شده می باشد. تاثيرات فني عبارتند از تغييرات به وجود آمده در شرايط بهره برداري شبكه و پارامترهاي مرتبط با بهره برداري كوتاه مدت يا بلند مدت شبكه. تاثيرات اقتصادي به دسته اي از پارامترهاي اقتصادي بهره برداري از شبكه اطلاق مي گردد كه از اصول اقتصادي حاكم، رفتار بازيگران و
عملكرد بازار تاثير مي گيرند. مواردي نظير قيمت محصول يا سود شركت كنندگان در بازار يا قدرت بالقوه بازار براي يك يا چند توليد كننده خاص، سه نمونه بارز از مشخصات اقتصادي هر بازار می باشد . آن چیز که كه در اين پروژه مورد توجه قرار گرفته می باشد، بررسي اثر متقابل بازارهاي مختلف انرژي و خدمات جانبي در شرايط فني و اقتصادي به وجود آمده در سيستم قدرت می باشد . در اين بررسي ساختارهاي مختلف بازارهاي انرژي و خدمات جانبي مورد بررسي قر ار مي گيرند و با بهره گيري از پارامترهاي فني و اقتصادي ذكر شده، به مقايسه تاثير متقابل بازارها در نتايج فني و اقتصادي پرداخته مي گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

پيشينه تحقيق

بر طبق FERC، خدمات جانبي به مقصود ايجاد امكان انتقال توان از فروشندگان به خريداران با در نظر داشتن اجبار نواحي كنترلي و شركتهاي انتقال براي حفظ بهره برداري مطمئن از سيستم انتقال به هم پيوسته قدرت ، بر طبق دستورالعمل 1995 FERC، شش نوع خدمات جانبي و تعرفه هاي مربوط به هر يك از آنها تحت عنوان تعرفه هاي پيش فاكتوري مشخص گرديد . اين خدمات ، هزينه هاي بالغ بر 5 تا 25 درصد و ميانگين 10 درصد كل هزينه هاي توليد و انتقال را در بر مي گيرند.

تعداد صفحه : 88

قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید