با عنوان : به کارگیری شبکه های عصبی در تخمین کانال های مخابراتی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب

دانشکده ي تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق-مخابرات
عنوان:
به کارگیري شبکه هاي عصبی در تخمین کانال هاي مخابراتی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده
پیچیدگی تخمین کانال هاي مخابراتی در حالت هاي غیرخطی و متغیر با زمان، مقابله با تداخل بین سمبلی و اعوجاج ناشی از کانال را با پیچیدگی هاي تحلیلی و سخت افزاري زیادي همراه می کند. به همین دلیل، بیشتر تکنیک هاي کلاسیک مطرح شده براي تخمین کانال در کتاب ها و مقالات مختلف، یا از متغیر با زمان بودن کانال، یا از غیر خطی بودن آن، و یا از هر دو صرف نظر می کنند. این موضوع باعث شده می باشد که در تحقیقات و مقاله هاي جدید، به جاي اکتفا به تکنیک هاي کلاسیک، از تکنیک هاي مبتنی بر شبکه هاي عصبی هم براي تخمین کانال هاي مخابراتی بهره گیری گردد.
در این سمینار، پس از معرفی بعضی از مشهورترین روش هاي کلاسیک تخمین کانال، چند نمونه از تحقیقات مطالعه و معرفی شده اند. در پایان، « تخمین کانال هاي مخابراتی به کمک شبکه هاي عصبی » انجام شده درمورد ي روش هاي معرفی شده با یکدیگر مقایسه و مزایا و دشواري هاي هر یک توضیح داده شده می باشد.

فصل اول

طراحی سیگنال براي کانال باند محدود

1-1- مقدمه

کاربرد اصلی همسان سازها در سیستم هاي مخابراتی، مقابله با پدیده ي تداخل بین سمبلی می باشد. این پدیده زمانی بروز پیدا می کند که کانال مخابراتی ما یک کانال با باند فرکانسی محدود باشد. در این فصل، پیش از ورود به بحث درمورد ي همسان سازها در فصل هاي بعدي، آغاز کانال مخابراتی باند محدود را تعریف و ارتباط هاي ریاضی چنین کانالی را اظهار می کنیم. سپس، به کمک روابط ریاضی نشان می دهیم که تداخل بین سمبلی در چنین کانال هایی چگونه به سیگنال اصلی اضافه می گردد. در انتها، با اظهار صورتی از قضیه ي نایکوئیست، نشان می دهیم که چگونه می توان طراحی سیگنال را به گونه اي انجام داد که اثر تداخل بین سمبلی در خروجی کانال ظاهر نشود.
پیش از هر چیز اما بعضی نمادگذاري ه ا و قراردادهایی که در این نوشتار از آن ها بهره گیری شده می باشد، معرفی می کنیم.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

2-1- تعریف ها، قراردادها، و نمادگزاری ها

همچنان که در مقدمه این فصل به آن تصریح گردید، به مانند تمام کانال های عملی مخابرات سیار، کانال مخابراتی را یک کانال با باند فرکانسی محدود فرض می کنیم. در این صورت، اگر پهنای باند کانال را W در نظر بگیریم، مشخصه پاسخ فرکانسی کانال تنها به ازای f<W غیر صفر می باشد.

سیگنال مدوله شده پایین گذر را با v(t نشان می دهیم. اگر g(t را سیگنال مدوله کننده و مدولاسیون را خطی در نظر بگیریم، می توان نوشت:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

که در آن In دنباله سمبل های حامل اطلاعات گسسته می باشد.

کانال مخابراتی باند محدود را می توان با یک فیلتر خطی مدل نمود. پاسخ فرکانسی پایین گذر معادل آن را با C(f و پاسخ ضربه معادل آن را با c(t نشان می دهیم. حال، اگر سیگنال میان گذر s(t که به صورت زیر تعریف می گردد.

از آنجا که پاسخ فرکانسی کانال را محدود به W در نظر گرفتیم، محدودیت مشابهی هم برای سیگنال ارسالی در نظر می گیریم، تا تمام پاسخ فرکانسی پالس ارسالی از کانال عبور کند. به بیانی دیگر C(f پاسخ فرکانسی g(t را برای f>W صفر فرض می کنیم.

تعداد صفحه : 58

قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید