با عنوان : تاثیر بهره گیری از الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار در بتن و مطالعه خصوصیات بتن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” پایان نامه براي دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی نساجی – تکنولوژي
عنوان :
تاثیر بهره گیری از الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار در بتن و مطالعه خصوصیات بتن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

امروزه با در نظر داشتن افزایش ساخت و ساز و همچنین با در نظر داشتن اینکه مهمترین و اصلی ترین ماده مورد بهره گیری در صنعت ساخت و ساز سیمان ( بتن ) می باشد پس نوع بتن مصرفی و همچنین نحوه تهیه آن بسیار مهم و مهم می باشد.

تحقیقات زیادي در مورد بهره گیری از مواد گوناگون بعنوان تقویت کننده در بتن ها صورت گرفته می باشد که مانند موادي که امروزه بسیار کاربرد دارد بهره گیری از منسوجات فنی نساجی می باشد.

بهره گیری از الیاف پلی پروپیلن و پارچه هاي فضادار در انواع محصولات بتنی و سیمانی به جهت تقویت خواص مکانیکی و دیگر پارامترهاي دوام بتن بعنوان یک راه حل مناسب مورد مطالعه و مطالعه بسیاري از محققین قرار گرفته می باشد.

در این پژوهش از الیاف پلی پروپیلن با طول ها و درصد وزنی معین و همچنین از پارچه فضادار به اندازه هاي مختلف و معین براي مقاوم سازي بتن و تقویت خواص مکانیکی بتن بهره گیری گردیده می باشد.

نتایج حاصله از آزمایشات نشان می دهد که افزودن الیاف پلی پروپیلن و پارچه فضادار در کمترین حالت 4/4 درصد و در بیشترین نمونه 9/4 درصد باعث افزایش مقاومت فشاري بتن و در مورد مقاومت خمشی افزودن این الیاف و پارچه در کمترین حالت 4 درصد و در بیشترین نمونه 6/3 درصد باعث افزایش شده می باشد.

در مجموع بهره گیری از مقادیر معینی از الیاف و پارچه در مخلوط هاي بتنی نه تنها بر روي خواص فشاري و خمشی بتن تاثیر نامطلوب نمی گذارد بلکه باعث افزایش مقاومت فشاري و مقاومت خمشی بتن مخلوط با این الیاف و پارچه نیز می گردد.

مقدمه

الیاف پلی پروپیلن:

پروپیلن محصول جانبی پالایشگاههاي نفتی می باشد ، وقتی پروپیلن تحت شرایط معینی پلیمریزه گردد پلیمرهاي قابل مصرف در تولید لیف بدست می آید یعنی پلی پروپیلن بدست می آید.

بعد از انجام پلیمریزاسیون و تولید پلیمر ، پلیمر ذوب شده و توسط پمپی از میان رشته سازها عبور می نماید. بهره گیری از این فراید ریسندگی ( ریسندگی مذاب ) بدلیل ارزان بودنش رایج می باشد. پلیمر قبل از ریسندگی محتوي 50 % بلور می باشد که این مقدار پس از ریسیده شدن به 33% افت می کند سپس لیف حاصله کشیده شده و در نتیجه مقدار بلورینگی محتوي به 47% افزایش می یابد. آنگاه تحت فرآیند آنیله شدن قرار می گیرد- یعنی گرماي نهایی به آن داده می گردد و بدین ترتیب با افزایش درجه حرارت به تحرك مولکول هاي پلیمر افزوده گردیده و فرصت دیگري براي مرتب شدن به آنان داده می گردد تا به نحو مناسب تري در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

سطح مقطع لیف کاملا به صورت مدور می باشد و جدیدا لیف هایی به سطح مقطع مربع مستطیل و مثلثی تولید شده که از جلا خاصی برخوردار بوده و در مقایسه با نخ هاي پیوسته داراي سطح مقطع مدور و ظاهري تخت و کدر ، بسیار جالب توجه می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

خصوصیات الیاف پلی پروپیلن به توضیح زیر می باشد:

1- زیرا داراي جذب آب نزدیک به صفر می باشد قوام و تطویل آن در حالت خشک و تر یکسان می باشد.

2- نور خورشید به مدت طولانی باعث تخریب شدنش می گردد.

3- در برابر عوامل شیمیایی مقاوم می باشد.

4- نقطه نرم شدن در حدود 155 درجه سانتیگراد می باشد.

5- در برابر سرماي فوق العاده زیاد بسیار مقاوم می باشد.

6- بی رنگ می باشد و به سختی رنگ می پذیرد.

7- بدلیل پایین بودن وزن مخصوص خطی در آب به صورت شناور قرار می گیرد.

8- ارزان می باشد.

9- فاقد الکتریسیته ساکن و شوك هاي آزاردهنده می باشد.

10- ضمن مواجه شدن با سیگار روشن بطور موضعی ذوب و نازیبا می گردد.

تعداد صفحه : 97

قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید