با عنوان : تصفیه شیرآبه در پیل های سوختی میکروبی و تولید همزمان الکتریسیته

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی شیمی – محیط زیست

عنوان :

تصفیه شیرآبه در پیل های سوختی میکروبی و تولید همزمان الکتریسیته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

تقاضای جامعه جهانی به تولید انرژی های تجدیدپذیر و جایگزین سوخت های فسیلی روز ب روز در حال افزایش می باشد. با وجود اینکه تکنولوژی پیل های سوختی میکروبی، موضوع جدیدی نیست، پیشرفت های اخیر در توسعه آن، بهره گیری عملی از این تکنولوژی هم در تصفیه پساب و هم تولید الکتریسیته، آن را به سطح نسبتاً قابل قبولی رسانده می باشد. پیل های سوختی میکروبی تجهیزاتی هستند که درست مشابه باطری اقدام می کنند با این تفاوت که در آن ها از باکتری های بی هوازی به عنوان کاتالیست برای اکسیداسیون مواد آلی و گاهاً معدنی برای تولید الکتریسیته بهره گیری می گردد. مطالعه گزارش های اخیر در مورد کاربرد این تکنولوژی در تصفیه شیرابه، که به دلیل غلظت زیاد و تنوع ترکیبات پیچیده آن یکی از آلاینده ترین پساب ها می باشد، نشان می دهد که مواد متشکله آلی آن شامل ترکیبات آلی آمونیاکی،BOD و COD به میزان چشمگیری کاهش می یابد. در این پژوهش کوشش بر آن می باشد که مدل ریاضی پیل سوختی بر مبنای مکانیسم میکروبی ارائه گردد. سپس با بهره گیری از مدل بدست آمده و نرم افزار MATLAB منحنی های توان خروجی بر حسب غلظت سوبستراCOD، شدت جریان خروجی برحسب غلظت سوبسترا و ولتاژ خروجی برحسب غلظت سوبسترا رسم خواهد گردید.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

مقدمه:

نگرانی در مورد انتشار گازهای آلاینده به اتمسفر و افزایش دمای زمین چند سالی استکه از مهمترین نگرانی های نوع بشر شده می باشد. افزایش بهره گیری از سوخته ای فسیلی با افزایش روز افزون تقاضا برای انرژی، داشنمندان را به یافتن منابع انرژی جایگزین و تجدید پذیر واداشته می باشد. از طرف دیگر، دفع پسماندهای شهری در لندفیلدها، خود از مشکلاتی می باشد که نگرانی های زیست محیطی زیرا آلوده شدن منابع آب های زیرزمینی در نتیجه نفوذ شیرابه حاصل از پسماندهای دفن شده در زیر خاک، شیوع بیماری ها، بوی مشمئز کننده حاصل از تعفن و بسیاری از موارد دیگر، دانشمندان را به مطالعه و پژوهش برای یافتن راه حلی برای تصفیه شیرابه و روش های دفع آن واداشته می باشد. شیرابه حاصل از لندفیلد یکی از آلوده ترین پساب ها می باشد که BOD و COD بسیاز زیاد آن وجه فرق شیرابه و فاضلاب  شهری می باشد. روش های مختلف در تصفیه شیرابه کاربرد دارد اما با هیچ یک از روش های موجود چه از بعد مصرف انرژی و هزینه های گزاف تحمیلی و چه از بعد راندمان مناسب و کاهش BOD و COD آن به نحوی که قابل دفع در محیط باشد نتایج مطلوب به دست نیامده می باشد. تکنولوژی پیل های سوختی میکروبی چند دهه ای می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار شده می باشد. پیل های سوختی میکروبی به لحاظ سبز بودن مناسب ترین تکنولوژی برای تصفیه شیرابه و تولید همزمان انرژی می باشد. اما مشکل اساسی آن، توان خروجی و بازدهی کم انرژی آن می باشد که اکثرا ناشی از متابولیسم کُند میکروب ها می باشد. به هر حال، با پیشرفت های زیادی که در توسعه آن حاصل می گردد، می تون به آینده پر کاربرد این تکنولوژی چه در زمینه تصفیه پساب و چه در زمینه تولید انرژی تجدیدپذیر بسیار امیدوار بود. در این پژوهش، آغاز به معرفی پیل سوختی، تاریخچه مبانی و انواع آن پرداخته شده می باشد که پیل سوختی میکروبی نیز از نسل های بعدی آن به شمار می رود. سپس پیل های سوختی میکروبی و انواع آن مطرح شده می باشد. تشریح اجز، مکانیسم عملکرد، کاربردها و مسائل و معضلات مربوط به آن به صورت کامل مطرح شده می باشد در پایان نیز به مرور کاربرد پیل های سوختی میکروبی در تصفیه شیرابه و پیشرفت های اخیر آن پرداخته شده می باشد.

تعداد صفحه :63

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید