با عنوان : روش های تخریب بنا با مواد منفجره

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن – استخراج

عنوان :

 روش های تخریب بنا با مواد منفجره

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

از آنجایی که افزایش روز افزون جمعیت، کاهش زمین مناسب و افزایش قیمت آن ها را به دنبال خواهد داشت و از آنجایی که سازه ها عمر مشخصی دارند، لذا تخریب بنا با بهره گیری از مواد منفجره به عنوان راهکاری ایمن و سریع نسبت به تخریب توسط ماشین آلات مکانیکی مد نظر مهندسان قرار گرفته می باشد. با در نظر داشتن اینکه در هر سازه از مصالح مختلفی برای ساخت آن بهره گیری می گردد، لذا در این مجموعه انواع روش ها به مقصود تخریب و حذف این اجزا آورده شده می باشد که در نهایت با حذف این اجزا سازه از حالت پایداری خود خارج شده و تخریب و حذف این اجزا آورده شده می باشد ک در نهایت با حذف این اجزا سازه از حالت پایداری خود خارج شده و تخریب می گردد. در ادامه با در نظر داشتن حساسیت عملیات تخریب به علت وجود سازه های مختلف در مجاورت محدوده عملیات، بایستی کل فرآیند تخریب توسط ناظرین و تحت استانداردهایی صورت پذیرد. تا از آسیب های جدی به افراد و سازه های مجاور اطمنیان حاصل گردد.

مقدمه:

گرچه ماده منفجره ویرانی و تلفت را در ذهن تداعی می کند اما به سبب ویژگی های مهندسی نظیر تونل سازی راه سازی، و غیره کاربرد وسیع پیدا کرده می باشد. یکی از کاربردهای مواد منفجره تخریب بنا می باشد. با در نظر داشتن افزایش روز افزون جمعیت و کاهش زمین مناسب به مقصود ساخت و ساز و توجه خاص به بلندمرتبه سازی و همچنین افزایش استاندارد های ایمنی ساختمان نیاز می باشد که سازه های قدیمی تخریب و به سازه های جدید و بلند مرتبه تبدیل گردند. با در نظر داشتن زمان بر بودن تخریب مکانیکی، می توان از ماده منفجره به عنوان راهکاری ایمن و سریع و بر اساس روش های آتشباری کنترل شده، بهره گیری نمود. تخریب بنا به وسیله ماده منفجره از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا شروع شده می باشد. در این قاره برای بازسازی شهرهای ویران شده نیاز به تخریب سریع بناهای نیمه خراب بود. خرابی ساختمان ها و تاسیسات شهری در اثر بمباران قابلیت تخریب مواد منفجره را نشان داد و از این به بعد بود که مواد منفجره برای تخریب بنا به کار رفت و سپس در همه جا رایج گردید.

تعداد صفحه :111

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

پشتیبانی سایت :        ———-        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید