با عنوان : بهره گیری از روش (Data Envelopment Analysis) دانش سنجش عملکرد، در کارخانه سیمان خزر (لوشان)

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن –اکتشاف

عنوان :

بهره گیری از روش (Data Envelopment Analysis) دانش سنجش عملکرد، در کارخانه سیمان خزر (لوشان)

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

چکیده:

هدف این سمینار شناخت عوامل دخیل در کیفیت سیمان و بهره گیری از DEA دانش سنجش عملکرد، در مطالعه کیفیت سیمان تولید شده در سیمان خزر (لوشان) می باشد.البته در سمینار موارد مقدماتی این مطالعه انجام می گیرد. تهیه ورودی ها و خروجی ها براساس اهداف مطالعه اولین و مهمترین بخش می باشد. کوشش جهت تدوین ورودی ها و خروجی ها در سمینار همراه می باشد با جمع آوری و تدوین مجموعه های عددی که توسط بخش های مختلف تولید کارخانه سیمان ثبت گردیده می باشد. ورودی ها اظهار کننده عوامل کنترل کننده سیمان هستند و خروجی ها کیفیت تعریف شده برای محصول خروجی کارخانه می باشد. هدف دیگر سمینار بازدید از طریقه تولید، آشنایی ، بخش ها و عوامل تولید می باشد، که به گونه همزمان با هدف اول انجام گرفته می باشد، و با بازدید مکرر از کارخانه سیمان خزر (لوشان) میسر گردیده می باشد.

مقدمه:

آیا واحدهای صنعتی یا مورنی با در نظر داشتن سرمایه گذاری ها از تمامی ظرفیتشان بهره می برند یا خیر؟ 

چگونه با تغییر چه مواردی می توان به سطح قابل قبولی از تولید در واحداهای صنعتی با مورنی دست پیدا نمود؟این پرسش مانند مهمترین سوالات مطرح شده در سطوح مختلف مدیریت واحدهای صنعتی و معدنی می باشد.روش موسوم به Data Envelopment Analysis مخفف DEA: یک راه و روش برنامه ریزی خطی Linear Programming مخفف L.P پژوهش در عملیات می باشد که می تواند به سوال بالا با در نظر داشتن داده های ورودی به شکل مناسب و رعایت محدودیت های ممکن در شرایط موجود و با در نظر داشتن محدودیت ها، الزامات ، قیدها و شرایط موجود در محل اجرای طرح پاسخ بدهد. از عوامل مهم در این روش ریاضی، اطلاع از معضلات حقیقی و واقعی این واحدهاست، و جستجو برای یافتن مشاهادات واقعی دقیق از فرایند تولید و تجربه و تحلیل آن در شرایط مفروض و در مقایسه با شرایط موجود و واقعی می باشد. در این مطالعه علمی علاوه بر بازدید از بخش های مختلف این کارخانه تولیدی از آماده سازی تا تولید سیمان، و سپس انبار و احتمالاً توزیع و پخش محصول نهایی و تبادل نظر با مسئولین بدنبال معضلات واقعی مدیران بخش های تولید این واحد صنعتی می باشد. همچنین بهره بردن از آمارهای کیفیف و کمی تولید ماه های اخیر این واحد صنعتی نیز مانند فعالیت های این مطالعه  و مشاهدات جهت دستیابی به نتایج واقعی ملموس حاکم بر کارخانه می باشد. پس از جمع آوری مشاهدات و دسته بندی آن ها، مدل ریاضی نحوه عملکرد این کارخانخ صنعتی در مراحل بعدی مورد مطالعه و مطالعه قرار خواهد گرفت و این مدل تهیه خواهد گردید. پس از اجرای این امر راهکارهای مناسب جهت بهبود وضعیت تولید در کارخانه مورد مطالعه ارائه خواهد گردید.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تعداد صفحه :48

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید