اصلاح خواص بتن با بهره گیری از افزودنی های پلیمری

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي پلیمر گرايش صنایع پلیمر

عنوان:

اصلاح خواص بتن با بهره گیری از افزودنی های پلیمری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

چكيده:

بهره گیری از مواد پلیمری به سرعت در صنایع مختلف مانند صنعت سیمان در حال گسترش می باشد. کاربرد جدید و موفق، بهره گیری از این مواد در ساخت بتن های پلیمری می باشد. در این پژوهش تأثیر گذاری مواد پلیمری روی خواص شیمیایی و فیزیکی بتن، مورد مطالعه قرار می گیرد. کشور پهناور ایران با داشتن انواع آب و هوا و شرایط اقلیمی مختلف، در جهان به عنوان منطقه ای خاص برای دوام انواع سازه های بتنی مورد نظر می باشد. عدم پایایی و آسیب دیدگی های بتن گاه به هزینه های تعمیراتی کلانی می انجامد. که به مراتب از هزینه های لازم برای یک طراحی خوب و قابل قبول بیشتر می باشد. بعضا این هزینه به قدری زیاد می باشد که تخریب سازه نسبت به تعمیر آن ارجح می باشد. آن چیز که که مشخص می باشد خلیج فارس از بدترین محیط هایی می باشد که به سلامتی و پایایی بتن ضرر می زند. رطوبت زیاد وجود املاح و نمک های فراوان، حملات سولفاتی، سایش امواج از عوامل اصلی تخریب سازه های بتنی در محیط سواحل جنوبی به شمار می رود سولفات ها در اغلب نقاط دنیا به گونه طبیعی در آب و خاک وجود دارند که این سولفات ها باری بتن فوق العاده مضر می باشند. در مناطق جنوبی کشور، خصوصا عسلویه و ماهشهر با در نظر داشتن منابع عظیم نفت و گاز بهره گیری از سازه های حجیم بتنی جهت دکل های حفاری نفت و گاز و اسکله ها و … امری ضروری می باشد و محافظت از بتن پیش روی چنین شرایطی بسیار مهم و کارساز می باشد. از آنجایی که پلمیر به مقدار زیاد در ایران و دیگر کشورها تولید می گردد. و به عنوان یک نقطه قوت به شمار می رود. با در نظر داشتن تقویت بتن در شرایط مختلف، انتظار می رود با بهره گیری از مواد پلیمری در بتن به خواص مطلوبی مانند افزایش مقاوت فشاری، خمشی، مقاومت پیش روی محیط های اسیدی وعوامل محیطی و جوی دست یابیم.

مقدمه:

پیشرفت صنایع ساختمانی با تحقیقات گسترده و مداوم، طراحی مواد جدید و اصلاح یافته، و بکار گیری آنها در ساختن سازه های گوناگون قرین و همراه بوده می باشد. این مواد جدید همواره جنبه های کارآمدتری نسبت به مواد قدیمی دارند. جنبه هایی نظیر استحکام بالاتر، مقاومت بهتر پیش روی عوامل تخریبی و غیره. در حال حاضر پرمصرفت ترین مصالح ساختمانی مورد مصرف، بتن می باشد که قیمت پایین آن، راحتی بهره گیری و استحکام فشاری مناسب، علت های اصلی پذیرش عمومی آن می باشد. اما بتن، دارای نقایصی می باشد که از آن جمله می توان به تخریب یخ زدگی و ذوب، تخریب پذیری توسط مواد شیمیایی خورنده و استحکام کششی کم تصریح نمود. لذا به این علت های کوشش هایی جهت ارتقاء کیفیت و استحکام بتن آغاز گردیده می باشد. در کشورهای صنعتی مانند ژاپن، آمریکا، روسیه و همچنین اروپا تحقیقات و مطالعات وسیعی انجام شده می باشد. هدف دراز مدت این برنامه های تحقیقاتی مطالعه و گسترش مواد مرکب بتنی به عنوان مواد جدید و اصلاح یافته در ساختمان سازی می باشد. در پروژه حاضر با در نظر داشتن معایب بتن، جهت رفع معایب بتن به مطالعه خواص و معایب بتن پلیمری پرداخته می گردد. با در نظر داشتن معایب بتن پلیمری، بتن تقویت شده با بهره گیری از نانو لوله های کربنی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تعداد صفحه :112

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید