شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

مقایسه روش های سنتی و جدید برای افزایش خواص مکانیکی NR/BR

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي پلیمر-صنایع پلیمر

عنوان: 

مقایسه روش های سنتی و جدید برای افزایش خواص مکانیکی NR/BR

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

آمیزه نانو کامپوزیت الاستومر بر پایه کائوچوی طبیعی، بوتا دی ان واستایرن بوتادی ان (NR/BR/SBR) در ترکیب درصدهای مختلف نانو خاک رس تهیه گردید. اثر ترکیب درصدهای مختلف نانو خاک رس (1،3،5،7،10%)، بر روی خواص مکانیکی و دینامیکی، مورفولوژی و رئولوژیکی مورد مطالعه قرار گرفت. از دستگاه رئومتر جهت مطالعه زمان پخت و زمان ایمنی آمیزه و از دستگاه های RPA,TEM,SEM,XRD جهت مطالعه مورفلوژی و رئلوژیکی آمیزه های نانو کامپوزیتی بهره گیری گردید. نتایج بدست آمده توسط آزمون رئومتر نشان داد با افزایش درصد ذرات نانوخاک رس زمان پخت و زمان ایمنی آمیزه کاهش پیدا می کند. نتایج بدست آمده از آزمون پراکنش اشعه ایکس (XRD) بیانگر باز شدن لایه های سیلیکاتی از هم و نفوذ زنجیره ها در میان لایه های سیلیکاتی می باشد که با آزمون های SEM و TEM این امر قابل توجیه می باشد. آزمون RPA افزایش مدول الاستیک و ویسکوزیته را با افزایش نانو ذرات خاک رس نشان می دهد. تجزیه گرمایی مکانیکی دینامیکی (DMTA) کاهش ضریب اتلاف را نشان داد. علت این پدیده ها را می توان به سطح تماس بیشتر و برهم کنش بهتر نانو ذرات خاک رس با بستر ماتریس و افزایش دانسیته اتصلات عرضی نسبت داد. 

مقدمه:

یکی از مواد نانومتری که کاربردهای تجاری گسترده ای در صنعت لاستیک پیدا کرده می باشد و اکنون شرکت های بزرگ لاستیک سازی به گونه گسترده ای از آن در محصولات خود بهره گیری می کنند. ذرات نانومتری خاک رس می باشد که با افزودن آن به لاستیک خواص آن بطور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند که مانند می توان به این موارد تصریح نمود: افزایش مقاومت لاستیک در برابر سایش و افزایش استحکام مکانیکی، افزایش مقاومت گرمایی، کاهش قابلیت اشتعال، بهبود بخشیدن اعوجاج گرمایی، بهره گیری از نانو ذرات خاک رس نیز بر عوامل زیر می تواند تأثیر داشته باشد: افزایش دمای اشتعال لاستیک: تهیه نانو کامپوزیت الاستومرها مانند SBR مقاوم، به عنوان مواد پایه در لاستیک سبب بهبود بعضی خواص مانند افزایش دمای اشتعال و استحکام مکانیکی بالا می گردد و دلیل اصلی آن حذف مقدار زیادی از دوده می باشد. کاهش وزن لاستیک: تهیه و بهینه سازی نانو کامپوزیت الاستومرها با وزن کم از طریق جایگزین کردن این مواد با دوده در لاستیک، امکان حذف درصد قابل توجهی دوده توسط درصد بسیار کم از نانوفیلر هست. بطوریکه افزودن حدود 3 تا 5 درصد نانوفیلر می تواند استحکام مکانیکی معادل 40 تا 45 درصد دوده را ایجاد کند. پس با افزودن 3 تا 5 درصد نانوفیلر به لاستیک، وزن آن به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. قطعات لاستیکی خودرو: نانوکامپوزیت الاستومرها می تواند به عنوان یک ماده پرمصرف در صنایع ساخت و تولید قطعات خودرو بکار رود. از ویژگی های این مواد، بالا بودن مدول بالا، پایداری ابعاد، وزن کم و مقاومت سایشی بالا می باشد. بهره گیری از نانو ذرات خاک رس در الاستومرهای SBR,BR,NR که در قسمت های مختلف تایر بهره گیری می گردد، می تواند تغیرات چشمگیری را در خواص آنها ایجاد کند. نسبت وزن تایر به عمر آن: با افزودن میزان مصرف یکی از نانوفیلرها می توان مصرف دوده را پایین آورد. به بیانی دیگر اگر وزن تایر کم گردد، عمر لاستیک افزایش می یابد. پس جهت بالابردن عمر لاستیک کافی می باشد با افزودن یک سری مواد نانومتری به لاستیک عمر آن را افزایش داد. 

تعداد صفحه : 65

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید