پیش آغشته های فنولی- الیاف شیشه

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي پلیمر- صنایع پلیمر

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

عنوان: پیش آغشته های فنولی – الیاف شیشه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

پیش آغشته ها یا به گونه کلی مواد پیش آغشته، محصولات واسطه ای هستند که اماده قالبگیری می باشند و از رزین و مواد تقویت کننده تشکیل شده اند. مواد پیش آغشته اولین بار در سال 1947 به طریقه آزمایشگاهی تهیه شدند و در سال 1948 به مرحله بهره گیری تجارتی رسیدند. این مواد با در نظر داشتن مزایایی که دارند، سبب رشد سریع تکنولوژی پلاستیک های تقویت شده ساختاری و فداشونده ها شده اند. در صورتیکه رزین پیش آغشته از نوع گرماسخت باشد، به صورت جزئی شبکه ای شده می باشد و ویژگی اساسی یک پیش آغشته گرماسخت، همین میزان پیشرفت می باشد. در این گزارش، آغاز به مزایای بهره گیری از پیش آغشته ها در ساخت قطعات کامپوزیتی در مقایسه با دیگر مواد پرداخته شده می باشد و در ادامه تعدادی از مصارف پیش آغشته ها ذکر گردیده می باشد. در تهیه پیش آغشته ها از انواع مختلف رزین و مواد تقویت کننده بهره گیری می گردد، که در این گزارش تعدادی از آن ها آورده شده می باشد. روش های آزمون برای تعیین خصوصیات پیش آغشته ها عبارتند از: میزان رزین پیش آغشته، میزان مواد فرار پیش آغشته، جریان رزین (resin flow) و آزمون چسبندگی پیش آغشته. ساخت و شکل دهی پیش آغشته ها به طرق مختلف انجام می گردد و تأثیر مهمی در خواص آنها دارد که در این گزارش به اختصار به آنها پرداخته شده می باشد. بهترین فرآیند ساخت پیش آغشته، با در نظر داشتن خصوصیات مطلوب برای یک پیش آغشته تعیین می گردد. و در انتها نیز به معرفی و مطالعه خواص چند مورد از پیش آغشته های فنولی ساخته شده در داخل و خارج از کشور پرداخته شده می باشد.

مقدمه:

صنعت تولید کامپوزیت در مقیاس جهانی، گسترش زیادی یافته می باشد و بخش وسیعی از تولیدات کامپوزیت، با به کار بردن پیش آغشته ها انجام می گیرد. پیش آغشته ها که ترکیبی از رزین و تقویت کننده هستند، به صورت پارچه های بافته شده، پارچه های نمدی، دسته الیاف نتابیده و کاغذهای آغشته شده به رزین تولید می شوند و همچنین به شکل توپ های پارچه، نوارها، ورقه ها یا صحفه ها و الیاف خرد شده وجود دارند. این شکل های مختلف پیش آغشته کردن پارچه های بافته شده، انواع کاغذ یا الیاف پیوسته با یک رزین در شرایط کنترل شده انجام می گیرند. در بین زمینه های پلیمری رزین های اپوکسی، فنولی و پلی امیدها سه دسته مهم را تشکیل می دهند. فرایند پیش آغشته سازی، یک عملیات اساسی منحصر به فرد می باشد که در آن اصول جریان سیال (زمینه) و الاستیسیته (الیاف) با هم ترکیب شده تا یک ماده ویسکوالاستیک واقعی ساخته گردد. در فرایند پیش آغشته سازی، بسته به نوع سیستم رزین و تقویت کننده و میزان آن ها می توان پیش آغشته ها، می توان آنها را به نحو مطلوب تعیین و پیش آغشته هایی با کیفیت بالا تولید نمود. مانند مصارف پیش آغشته ها، می توان به ساخت محفظه موتور موشک ها، فدا شونده ها، چند لایه ای های عایق الکتریکی و مواد پایه برای تولید صفحات مدار چاپی تصریح نمود.

تعداد صفحه :64

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید