عوامل پخت زرین های اپوکسی

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي پلیمر گرايش صنایع پلیمر

عنوان:

عوامل پخت زرین های اپوکسی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

رزین های اپوکسی یکی از مهمترین مواد پلیمری اند که در صنایع مختلفی مانند صنایع کامپوزیت، پوشش دهی سطح، چسب ها، صنایع هوافضا، اتومبیل سازی، صنایع شیمیایی و الکتریکی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارند. از آنجایی که معمولا این رزین ها به تنهایی کاربرد ندارند این مواد را با عوامل ایجاد کننده اتصالات عرضی به یک شبکه گرماسخت تبدیل می کنند این اقدام فرایند پخت نامیده می گردد و با بهره گیری افزایش مقادیر معینی از عامل پخت و ایجاد شرایط فرایند بسته به نوع عامل پخت کننده و سایر شرایط فرایند مانند دما و غیره انجام می گردد. عوامل پخت رزین اپوکسی از تنوع زیادی برخوردارند و به هنگام پخت رفتارهای متفاوتی دارند پس شناخت دقیق از عوامل پخت رزین های اپوکسی و مکانیزم پخت و خواص محصولات ایجاد شده از آن ها به هنگام بهره گیری از این رزین ها در صنایع مختلف مهم می باشد. در این سمینار آغاز پس از مقدمه ای کوتاه در مورد پیشینه بهره گیری از رزین های اپوکسی؛ در فصل 1 به معرفی رزین های اپوکسی بر پایه بیس فنل A پرداخته شده می باشد. در فصل 2 انواع مختلف عوامل پخت اپوکسی معرفی و در مورد خواص هر یک توضیح داده شده می باشد. همچنین در فصل 3 در مورد انواع دیگر رزین های اپوکسی مطالبی آورده شده می باشد. در فصل 4 افزودنی های مهم مانند رقیق کننده ها و انعطاف دهنده های رزین اپوکسی و در پایان در مورد کاربردهای مختلف این ماده پلیمری بحث شده می باشد. 

مقدمه:

رزین ها ی اپوکسی گروهی از مواد پلیمری با قابلیت شبکه ای شدن هستند که در اغلب مواقع از طریق وجود گروه اکسیران در ساختار رزین شناخته می شوند. این گروه های فعال می تواند با انواع مختلفی از عوامل پخت واکنش دهند. گروه اکسیران ممکن می باشد در میان ساختار مولکول قرار داشته باشد اما در اکثر مواقع در انتهای آن قرار دارد. چنین واکنش هایی اجازه گسترش یا شبکه ای شدن زنجیره را بدون حذف یک کوچک مولکول مانند آب فراهم می کنند. به بیانی دیگر واکنش آن ها از طریق نوعی از واکنش های پلیمریزاسیون بازآرایی انجام می شود. به همین خاطر این مواد آبرفتگی پایینی را به هنگام پخت نسبت به سایر مواد گرماسخت از خود نشان می دهند. بدیهی می باشد که رزین های اپوکسی دارای تنوع بالایی هستند. قسمت فاقد گروه اپوکسی در زنجیره می تواند از ترکیبات آلیفاتیک یا سیکلوآلیفاتیک یا هیدروکربن های با درصد بالای آروماتیک بوده یا حتی می تواند ترکیبی غیر هیدرو کربنی یا قطبی باشد. همچنین این قسمت می تواند یک گروه غیر اشباع باشد. این وسعت و تنوع؛ در مورد عوامل شبکه ای کننده مورد بهره گیری در رزین های اپوکسی نیز هست که باعث تولید محصولات شبکه ای مختلف می گردد. در اقدام از محصول واکنش اپی کلروهیدرین و بیس فنل A در بخش تجاری برای تولید رزین های اپوکسی بهره گیری می گردد که حدود 80-90% سهم کل بازار را در بر می گیرد. رزین های اپوکسی بیش از 40 سال می باشد که به صورت تجاری در دسترس اند و در کاربردهای بسیار متنوعی در سراسر جهان مورد بهره گیری قرار می گیرند. 

تعداد صفحه :67

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

قیمت : شش هزار تومان

***

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید