دانلود فرمت word : پايان نامه ارشد حقوق:تعیین مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

قسمتی از متن پایان نامه :

 

محدودة نقض

مسئولیت مدنی نسبت به اموال مادی با صدمه به اموال حاصل می گردد. لکن مسئولیت مدنی در خصوص حق اختراع با نقض اختراع حاصل می گردد صدمه به حق اختراع نقض نامیده می گردد که تشخیص نقض دارای ظرافت‌های بسیار دقیق و مهمی می باشد.

چارچوب طرفداری از حق اختراع در همة کشورها با این حق‌های مورد ادعا(حق‌های ادعا شده در برگة اختراع) تعیین می‌گردند. معنا و مفهوم ادعا نهایتا توسط دادگاه‌های تفسیر می گردد. روشی که در آن دادگاه‌ها به نوبه خود یک ادعا را تفسیر می‌کنند بستگی به حقوق داخلی و به میزان زیادی به قواعد و مقررات دارد. پس، این‌که یک ادعا به چه معناست بستگی به قلمرو قضایی‌ای دارد که در آن مورد تفسیر واقع می گردد.[1]

نقض، عین یا مشابه ادعاهای یاد شده در اظهارنامه ثبت اختراع می باشد محدودة حمایتی ورقه اختراع با ادعاهای مطرح شده تعیین می گردد. مطابق مادة 6 قانون ثبت اختراعات، علایم تجاری و طرحهای صنعتی مصوب 1386 در اظهارنامه ثبت اختراع بایستی موضوعی را که طرفداری از آن درخواست می گردد تعیین نمود و اظهارنامه می‌بایست خواسته، توصیف ادعا، اختصار‌ای از توصیف اختراع و در صورت لزوم نقشه‌های مربوطه را در برداشته می باشد.

مطابق بند (ج) مادة 6 ادعای مذکور در اظهارنامه گویا و مختصر بوده و با توصیف همراه باشد به نحوی که برای شخص دارای مهارت عادی در فن مربوط واضح و کامل بوده و حداقل یک روش اجرائی برای اختراع ارائه کند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

توصیف ادعا مطابق ماده 10 آیین‌نامه قانون اختراعات مصوب 1386 می‌بایست به نحوی باشد که زمینه فنی اختراع در آن قید گردد و اینکه این اختراع چه مشکل فنی را حل می کند و هدف‌های اختراع چیست؟ در شرایط اختراع گفته گردید که می‌بایست دارای تازگی، کاربرد صنعتی و ابتکاری باشد و می‌بایست توضیح وضعیت دانش پیشین و سابقة پیشرفتهایی را که در ارتباط با اختراع ادعایی هست به نحوی که برای درک و مطالعه جدید بودن اختراع کفایت کند اظهار گردد و ضمن ذکر دقیق مشکل فنی در صنعت می‌بایست اظهارنامه راه‌حل عملی جهت حل مشکل فنی موجود باشد.

ادعاهائی که در اظهارنامه مطرح می گردد و راه‌حل‌هائی که برای حل مشکل فنی مطرح می گردد حدود و مرز حق اختراع را تعیین می کند حقوق ذکر گردیده در مادة 15 قانون ثبت اختراع حق بهره‌برداری انحصاری از این ادعاها می‌باشد که صرفاً مالک گواهی حق اختراع حق ساخت، صادرات، واردات، عرض برای فروش و بهره گیری از فرآورده و فرآیند را خواهد داشت و اشخاص دیگر که بدون رضایت مالک یا دولت اقدام به بهره‌برداری نمایند ناقص حق اختراع تلقی و قابل و پیگیرد خواهند بود.

[1] – گوانگ لیانگ ژانگ، شیوه‌های جبران خسارت ناشی از نقض حق اختراع، ترجمة محمدتقی علوی، سیدروح الله، قاسم‌زاده، نشر دانشگاه تبریز، 1392، ص 111.

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

پایان نامه مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

پایان نامه مسئولیت مدنی ناشی از نقض حق اختراع

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.