دانلود فایل پایان نامه : پايان نامه ارشد حقوق:مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت رسانه های الکترونیکی

دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت رسانه های الکترونیکی در حقوق ایران 

قسمتی از متن پایان نامه :

  

روش پژوهش

شیوه پژوهش حاضر همچون غالب پژوهش‌های انجام یافته در این باره مبتنی بر روش توصیفی و کتابخانه‌ای می باشد، در این­باره کوشش شده می باشد با مطالعه متون موجود اعم از کتاب‌ها، مقالات و پایان‌نامه‌های موجود اعم از داخلی و در حد امکان خارجی، از منابع اینترنتی نیز بهره گیری گردد. غالب وبگاه‌ها و مقاله‌ها از طریق کنکاش موتورهای جست‌وجو یافته شده و مورد بهره گیری قرار گرفته‌اند و کوشش شده می باشد که در این خصوص از مقالاتی که در قالب pdf بوده‌اند، بهره گیری گردد؛ و تا جایی که شدنی می باشد از ارجاع دادن وبگاه‌ها که احتمال تغییر آنها بیشتر می‌رود، خودداری گردد. پس از مطالعه منابع و فیش‌برداری کوشش شده مطالعه گردد؛ که آیا می‌توان نظامی یکپارچه در خصوص مسؤولیت کیفری همگی رسانه‌های الکترونیکی پیدا نمود یا خیر. در همین راستا از آنجا که موضوع بیشتر مبتنی بر تحلیل فکری بوده از روش‌های دیگر همچون روش میدانی بهره گیری‌ای نشده می باشد.

8- ساختار پژوهش

پژوهش متشکل از سه فصل خواهد بود؛ که در فصل نخست به شناسایی رسانه­های الکترونیکی، ماهیت آنها و گونه­های مسؤولیت و شیوه­های توزیع مسؤولیت کیفری پرداخته شده می باشد؛ که در مبحث اول به مفهوم­شناسی رسانه و مسؤولیت می­پردازیم؛ و سپس در مبحث دوم اقسام و اشکال مختلف رسانه الکترونیکی همچون پایگاه­های خبری و خبرگزاری­ها، وبلاگ­ها و شبکه­های اجتماعی مورد مطالعه قرار می­گیرد؛ در فصل دوم انواع مسؤولیت کیفری در گونه­های رسانه­های الکترونیکی را با نگاهی تطبیقی در دو مبحث مطالعه خواهیم نمود؛ به این نحو که در مبحث نخست انواع  مسؤولیت­های کیفری در نشریات الکترونیکی و در مبحث دوم انواع این مسؤولیت را در سایت­ها مورد مطالعه قرار خواهیم داد؛ فصل پایانی نیز به پاسخ­های ناشی از جرایم رسانه­ای که توسط نهادهای حاکمیتی اعمال می­گردد معطوف گردیده می باشد.

9- تعریف واژگان

مقصود از معرفی واژگان، شناخت­ اصطلاحات مهم به کار رفته در متن پایان‌نامه می باشد. در مجموع واژگانی که در پایان‌نامه آمده دو تعبیر مسؤولیت کیفری و جرایم رسانه‌های الکترونیکی از دیگر واژگان اهمیت بیشتری دارند؛ که در ذیل راجع به جرایم مورد تصریح به اختصار سخن خواهیم گفت.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

1– مسؤولیت کیفری:

عبارت از الزام یک شخص به پاسخگویی به آثار و نتایج نامطلوب جرمی که مرتکب شده می باشد.

2- رسانه برخط:

هر سامانه كه امكان قراردادن محتواي ديجيتال در معرض دسترس عموم با بيش از يك‌هزار مخاطب مشخص يا نامشخص از طريق بستر شبكه نظير شبكه گسترده جهاني را فراهم می­آورد[1].

1- ماده 1 آیین­نامه شماره 1172412/ت 41255 ه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ـ وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ـ وزارت بازرگاني وزارت صنايع و معادن ـ معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور، مصوب 24/5/89 معروف به آیین­نامه ساماندهی و توسعه رسانه­ها و فعالیت­های فرهنگی دیجیتال.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– اهداف پژوهش

1- شناسایی و تمییز میان انواع رسانه­های الکترونیکی در راستای ارائه اطلاعات لازم به نهادهای تدوین­کننده و اجراکننده قانون برای تصویب و اجرای قوانین و مقررات ضروری مربوط به مقابله با جرائم ارتکابی از سوی رسانه­های الکترونیکی.

2- شناخت اشخاص حقیقی و حقوقی مسؤول در رسانه­های الکترونیکی و نوع و میزان مسؤولیت       آنها که در نتیجه، امکان مجازات و کیفر را بر شخص مسؤول و خاطی میسر می­کند.

3- مطالعه انواع مسؤولیت­های کیفری ناشی از انتشار محتوای مجرمانه در رسانه­های الکترونیکی که در نتیجه آن کاربران از میزان و نوع مسؤولیت­های خود آگاه خواهند گردید.

4- مطالعه و تحلیل پاسخ­های اعمال شده توسط نهادهای مسؤول به تخلفات و جرائم رسانه­های الکترونیکی در راستای ارائه راهکارهای درست و سنجیده مربوط به مقابله با این تخلفات و جرایم به نهادهای ذیربط.

3- سؤالات تحقيق

سوال اصلی

انواع مسؤولیت کیفری رسانه­های الکترونیکی و نحوه توزیع آن به چه صورت می باشد؟

سوالات فرعی

-1 پاسخ­ها و اختیارات نهاد­های مسؤول به جرایم رسانه­های الکترونیکی به چه نحو بوده می باشد؟

2- گونه­های رسانه­های الکترونیکی کدام می باشد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت¬ رسانه¬های الکترونیکی در حقوق ایران

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

پایان نامه مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت¬ رسانه¬های الکترونیکی در حقوق ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.