منبع پایان نامه : پايان نامه بررسی گونه های رسانه های الکترونیکی

دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت رسانه های الکترونیکی در حقوق ایران 

قسمتی از متن پایان نامه :

  

  • بسته نرم‌افزاری

1-1بسته نرم‌افزاری رسانه‌ای: بسته نرم‌افزاری كه برای دسترسی، نمایش، پخش، جستجو و یا بازی با  محتوای دیجیتال موجود در آن بسته  مورد بهره گیری قرار می‌گیرد، از قبیل  چندرسانه‌اي‌ها، بازی ها و سرگرمی‌های دیجیتال.

1-2بسته نرم‌افزاری رسانه‌پرداز: بسته نرم‌افزاری كه برای پدیدآوردن و ویرایش بسته نرم‌افزاری         رسانه‌ای و محتوای فرهنگی و یا انتشار هرگونه محتوا مورد بهره گیری قرار می‌گیرد.

  • حامل دیجیتال حاوی داده

نظیر لوح فشرده و…

3- رسانه برخط

3-1رسانه برخط: هر سامانه كه امكان قراردادن محتوای دیجیتال در معرض دسترس عموم با بیش از یك‌هزار مخاطب مشخص یا نامشخص از طریق بستر شبكه نظیر شبكه گسترده جهانی، شبكه‌های محلی، شبكه‌های مبتنی بر فناوری بلوتوث، شبكه‌های تلفن ثابت و همراه را فراهم می‌آورد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

3-2- رسانه برخط اختصاصی: رسانه برخط كه فقط شخص حقیقی یا حقوقی متصدی آن را معرفی و محتوای دیجیتال در قلمرو اطلاعات، اخبار، خدمات، آثار و محصولات شخص یادشده را در معرض دسترس قرار می‌دهد.

همان گونه که در مطالعه تعریف رسانه­های الکترونیک اظهار گردید، تقسیم بندی این آیین­نامه بسیار موسع بوده و شامل مواردی می­گردد؛ که از نظر این پژوهش در حوزه رسانه­های الکترونیک قرار   نمی­گیرند[1]، در طرح نظام جامع رسانه های همگانی نیز رسانه­های برخط به سه دسته تقسیم شده­اند:

1- رسانه­های الکترونیکی

2- رسانه­های رقمی

3- رسانه­های پیامکی[2]

در این طرح رسانه­های الکترونیکی، نسخه دیجیتال رسانه­های مکتوب دانسته شده، رسانه­های رقمی (دیجیتال) شامل پایگاه­های خبری، خبرگزاری، وبلاگ و … دانسته شده و رسانه­های پیامکی به سیستم­های ارسال پیامک از طریق تلفن همراه و تلفن ثابت اطلاق گردیده می باشد. در این خصوص در قسمت تعریف رسانه­های الکترونیکی توضیحات کافی ارائه گردید؛ و به اختصار اظهار می­گردد که قانون­گذار به اظهار اقسام رسانه­های مکتوب الکترونیکی پرداخته و نه رسانه­های الکترونیکی.

بر همین مبنا نگارنده بر آن گردید تا بر اساس تعریف انتخابی به گردآوری مصادیق این رسانه­ها بپردازد. آن چیز که که قبل از ورود به بحث لازم به نظر می­رسد ذکر این نکته می باشد که ارائه­دهندگان خدمات اینترنتی در عمده موارد به ارائه خدمات اکتفا می­نمایند و ذکر عنوان رسانه الکترونیک بر آنها مورد تشکیک می باشد؛ زیرا اگرچه روزنامه و مجله تحت عنوان مطبوعات قرار می­گیرند؛ اما چاپخانه با وجود تأثیر اساسی که در تهیه و انتشار آنها بر عهده دارد تحت عنوان مطبوعات قرار نخواهد گرفت. همین وضعیت را نیز در خصوص ارائه­دهنده خدمات اینترنتی با اندکی تفاوت شاهد هستیم؛ چراکه خدمات آنها معمولاً شامل برقراری امکان دسترسی به اینترنت، امکان شماره­گیری، ثبت نام­دامنه و مواردی همانند این می­باشد؛ گرچه امکان ارائه خدمات رسانه­ای در خصوص آنها نیز امکانپذیر می باشد[3]. این موارد با وجود اهمیتی که در فعالیت رسانه­های الکترونیک دارند؛ اما نمی­توانیم با قاطعیت تحت تعریف رسانه­های مزبور قرار بدهیم؛ بدین جهت از عنوان تعریف نگارتده خروج موضوعی دارند. در ادامه به مطالعه مصادیق رسانه­های الکترونیکی خواهیم پرداخت.

[1]– در این خصوص به گفتار نخست مندرج در مبحث اول این فصل ذیل عنوان تعریف رسانه­های الکترونیک مراجعه گردد.

[2]– ماده 4 طرح نظام جامع رسانه­های همگانی.

[3]– برای مطالعه بیشتر در این خصوص ر.ش به: خرم­آبادی، احمد، منبع پیشین.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– اهداف پژوهش

1- شناسایی و تمییز میان انواع رسانه­های الکترونیکی در راستای ارائه اطلاعات لازم به نهادهای تدوین­کننده و اجراکننده قانون برای تصویب و اجرای قوانین و مقررات ضروری مربوط به مقابله با جرائم ارتکابی از سوی رسانه­های الکترونیکی.

2- شناخت اشخاص حقیقی و حقوقی مسؤول در رسانه­های الکترونیکی و نوع و میزان مسؤولیت       آنها که در نتیجه، امکان مجازات و کیفر را بر شخص مسؤول و خاطی میسر می­کند.

3- مطالعه انواع مسؤولیت­های کیفری ناشی از انتشار محتوای مجرمانه در رسانه­های الکترونیکی که در نتیجه آن کاربران از میزان و نوع مسؤولیت­های خود آگاه خواهند گردید.

4- مطالعه و تحلیل پاسخ­های اعمال شده توسط نهادهای مسؤول به تخلفات و جرائم رسانه­های الکترونیکی در راستای ارائه راهکارهای درست و سنجیده مربوط به مقابله با این تخلفات و جرایم به نهادهای ذیربط.

3- سؤالات تحقيق

سوال اصلی

انواع مسؤولیت کیفری رسانه­های الکترونیکی و نحوه توزیع آن به چه صورت می باشد؟

سوالات فرعی

-1 پاسخ­ها و اختیارات نهاد­های مسؤول به جرایم رسانه­های الکترونیکی به چه نحو بوده می باشد؟

2- گونه­های رسانه­های الکترونیکی کدام می باشد؟

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

پایان نامه مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت¬ رسانه¬های الکترونیکی در حقوق ایران

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

پایان نامه مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت¬ رسانه¬های الکترونیکی در حقوق ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.