دانلود پژوهش: پايان نامه حقوق:گونه های رسانه های الکترونیکی

دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت رسانه های الکترونیکی در حقوق ایران 

قسمتی از متن پایان نامه :

  

سایت­های خبری

امروزه سایت­های گوناگونی با محتویات و کاربردهای مختلف بر روی اینترنت به چشم می‌خورند که سایت­های خبری یکی از آنهاست. تقریباً اکثر وب­سایت­های مهم دارای یک بخش خبری هستند. در حال حاضر سازمان­ها، احزاب و گروه­ها با راه­اندازی سایت­های اینترنتی، ارگان­های خبری خود را به محیط وب منتقل کرده­اند. این سایت­ها منحصراً در زمینه خبر و گزارش فعالیت می­کنند[1]. خبرگزاری­های اینترنتی، روزنت­ها و روزنامه­های اینترنتی از گونه­های سایت­های خبری می­باشند.

1- خبرگزاری­های اینترنتی

مقصود از خبرگزاری، موسسه­ای می باشد که به وسیله اشخاص حقیقی یا حقوقی تاسیس شده و به گونه مستمر در تمام یا یکی از زمینه­های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نسبت به جستجو،    جمع­آوری، تولید، پردازش، تحلیل و تفسیر و اشاعه اطلاعات و اخبار فعالیت می­کند[2]. در خبرگزاری‌ها، جمع­آوری و ارسال خبرها و گزارش­ها از طریق اینترنت با سرعت هرچه تمام­تر به اقدام می­آید. فضای مجازی تأثیر بسیار مهمی را در توسعه خبرگزاری­ها بازی کرده می باشد. در حال حاضر خبرگزاری­های اینترنتی توسعه حیرت­انگیزی یافته­اند و با به­کارگیری تکنولوژی­های مدرن، کارایی خود را به نحو موثری افزایش داده­اند.

2- روزنت­ها

از سایت­های خبری پربیننده می­توان به روزنت­ها تصریح نمود. به نشريات الكترونيكی که به صورت روزانه منتشر می­شوند، روزنت می­گویند[3]. امروزه روزنت­ها در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارند. در کشورما نیز هر روز بر تعداد خوانندگان روزنت­ها افزوده می­گردد. روزنت­ها ذائقه و سليقه­ی خبري مخاطبان ايراني را تغيير داده و نگاه آنها را به رسانه­هاي چاپي دگرگون كرده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

3- روزنامه­های اینترنتی

روزنامه­ی اینترنتی در حقیقت یک وب­سایت اینترنتی می باشد که محتوای آن عیناً به­مثابه­ی محتوای یک روزنامه­ی چاپی قابل انتشار و عرضه می باشد. برای نخستین بار ده سال پیش روزنامه گلف نیوز دبی وب­سایت خود را به راه انداخت و همراه با نسخه چاپی نسخه اینترنتی این روزنامه به صورت آنلاین در اختیار خوانندگانش قرار گرفت[4]. در حال حاضر هیچ روزنامه معتبری نیست که نسخه آنلاین نداشته باشد. طبق آمارهای انجمن روزنامه آمریکا پنجاه و هفت میلیون نفر از وب­سایت­های روزنامه‌ها بهره گیری می­کنند.

ب: سایت­های کاربرمحور[5]

سایت­های کاربرمحور مانند سایت­های اشتراک­گذاری هستند که امکان اشتراک گذاشتن انواع عکس، فیلم، صوت، فایل و غیره را برای کاربران فراهم می­کند. مانند این سایت­ها می­توان به ویکی­ها، پادکست­ها، وادکست­ها و فروم­ها تصریح نمود. آپلودسنتر در واقع نوعی هاست می باشد که مخصوص آپلود عکس و فایل توسط کاربران در اینترنت می باشد؛ و بصورت رایگان و یا با پرداخت هزینه، اقدام به ارائه خدمات به کاربران می­کند. سرویس­دهندگان وبلاگ و رسانه­های الکترونیکی اجتماعی از گونه­های سایت­های کاربرمحور محسوب می­شوند و دارای انواع مختلفی می­باشد که در ادامه به مطالعه آن پرداخته می­گردد.

[1]– ضیایی­پرور، حمید، منبع پیشین، ص 16.

[2]– انصاری، باقر، منبع پیشین، ص 145 و 146.

3- ضیایی­پرور، حمید، منبع پیشین، ص 17.

[4]– همان.

[5]– طبق بند «ش» رسانه كاربرمحور: رسانه برخطی كه بستر قراردادن محتوای دیجیتال در معرض دسترسی عموم یا بیش از یك‌هزار مخاطب مشخص و همچنین تعامل و تشكیل گروه‌ها و شبكه‌های مجازی را برای كاربران فراهم آورد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– اهداف پژوهش

1- شناسایی و تمییز میان انواع رسانه­های الکترونیکی در راستای ارائه اطلاعات لازم به نهادهای تدوین­کننده و اجراکننده قانون برای تصویب و اجرای قوانین و مقررات ضروری مربوط به مقابله با جرائم ارتکابی از سوی رسانه­های الکترونیکی.

2- شناخت اشخاص حقیقی و حقوقی مسؤول در رسانه­های الکترونیکی و نوع و میزان مسؤولیت       آنها که در نتیجه، امکان مجازات و کیفر را بر شخص مسؤول و خاطی میسر می­کند.

3- مطالعه انواع مسؤولیت­های کیفری ناشی از انتشار محتوای مجرمانه در رسانه­های الکترونیکی که در نتیجه آن کاربران از میزان و نوع مسؤولیت­های خود آگاه خواهند گردید.

4- مطالعه و تحلیل پاسخ­های اعمال شده توسط نهادهای مسؤول به تخلفات و جرائم رسانه­های الکترونیکی در راستای ارائه راهکارهای درست و سنجیده مربوط به مقابله با این تخلفات و جرایم به نهادهای ذیربط.

3- سؤالات تحقيق

سوال اصلی

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

انواع مسؤولیت کیفری رسانه­های الکترونیکی و نحوه توزیع آن به چه صورت می باشد؟

سوالات فرعی

-1 پاسخ­ها و اختیارات نهاد­های مسؤول به جرایم رسانه­های الکترونیکی به چه نحو بوده می باشد؟

2- گونه­های رسانه­های الکترونیکی کدام می باشد؟

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت¬ رسانه¬های الکترونیکی در حقوق ایران

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

پایان نامه مسئولیت کیفری ناشی از فعالیت¬ رسانه¬های الکترونیکی در حقوق ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.