دانلود فایل پایان نامه : پایان نامه ارشد با عنوان: اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

ماده 99 قانون آیین دادرسی که مقرر می دارد « دادگاه می‌تواند جلسه دادرسی را به درخواست و رضایت اصحاب دعوا فقط برای یک بار به تأخیر بیندازد» و ماده 100 که اظهار می دارد « هرگاه در وقت تعیین شده دادگاه تشکیل نشود و یا مانعی برای رسیدگی داشته باشد به دستور دادگاه نزدیکترین وقت رسیدگی ممکن معین خواهد گردید. تبصره: در مواردی که عدم تشکیل دادگاه منتسب به طرفین نباشد، وقت رسیدگی حداکثر ظرف مدت دو ماه خواهد بود». لزوم سرعت در دادرسی را اظهار می دارند.

گفتار سوم) صرفه جویی در هزینه های دادرسی[1]

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

روزه به دادگاه ها مراجعه کنند. رفت و آمدهای مکرر به دادگاه ها و هزینه های ناشی از آن و طولانی شدن فرایند صدور حکم خود باعث تحمیل هزینه های اضافی به اصحاب دعوا می گردد.

هزینه دادرسی تضمینی می باشد برای جلوگیری از دعاوی واهی، اما هر جا که یک دعوای واقعی و قابل طرحی، به علت عدم توانایی شخص در پرداخت هزینه دادرسی عنوان نمی گردد، دولت بایستی مساعدت کند و سدی را که در برابر مجانی بودن دادگستری به وجود آورده بردارد، این می باشد که مسأله اعسار و معافیت از هزینه دادرسی در قوانین محاکماتی ظاهر گردید ( مدنی، 1379).

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

معقول و متعارف بودن زمان و هزینه های طرح دعوای مدنی و فرایند دادرسی را کیفیت دادرسی می نامند، که باعث جریان بهینه دادرسی  که مانند تضمین های بنیادین سیستم عدالت مدنی می باشد، تاکید بر سازمان دهی موثر روابط حقوقی طرفین دعوا و دستگاه قضایی دارد تا از این طریق، ضمن ارتقای کارکرد اجتماعی دادرسی، عدالت شکلی و ماهوی نیز تحقق یابد (الماسی و درگاه، 1391).

در دادرسی ها اصل بر کاهش هزینه های اقتصادی و اشتباهات می باشد، هزینه های دادرسی اعم از هزینه اوراق و اسناد و مدارک هزینه دادرسی به معنای خاص، و هزینه های رفت و آمد و هزینه هایی که به واسطه بهره گیری از مزایای یک وکیل و یا مشاور  حقوقی به

[1] . reduce cost trial, utr

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.