تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

بيفكنند. از اين رو گاه با ابزار ايمان، همدلي و همراهي ظاهري با مسئولان و مردم، و سپس اظهار كفر وبي ايماني نسبت به آن مي كوشند تا مردم را دچار ترديد نسبت به آموزه ها و ارزش ها و باورهاي خود كنند. همراهي با شخصيت هاي اجتماعي و رهبران و تاييد مواضع آنان و سپس مخالفت با آنان، بسياري از سست ايمان ها و بيماردلان را به ترديد مي افكند و زمينه اختلاف و تفرقه را فراهم مي آورد. قرآن گزارش مي كند كه در دوره پيامبر (ص) دشمنان از اين روش بسيار سود مي بردند. (نساء آيات 731 و 831)

بازي با ايمان از طريق ارتداد از مهم ترين روش هايي می باشد كه دشمنان براي تخريب روحيه مومنان از آن بهره مي گيرند. در جهان امروز نيز اين شيوه بارها از طريق دشمنان مورد بهره گیری قرار گرفته می باشد. دشمنان حتي كوشيدند تا براي تاثيرگذاري بيش تر، مدت زماني را در ظاهر ايماني به سر برند و سپس با نفوذ در لايه هاي اجتماعي و وجيه المله شدن، توانستند با بازگشت و ارتداد خود ضربه هاي استواري به ايمان اشخاص سست ايمان بزنند.

3ـ4. روش شايعه سازي

روش شايعه سازي و شايعه پراكني از ديگر روش هايي می باشد كه در جنگ نرم به شدت مورد توجه و كاربرد می باشد. اين روش حتي در ميدان جنگ براي كاهش روحيه سربازان به كار مي رود. در جنگ احد الکلی، یاد می دهد که اگر پلیس با شما برخورد نمود با تهدید و تطمیع کوشش کنید خود و بارتان را نجات دهید حال اگر نشد، ما خسارت شما را جبران خواهیم نمود.

امروزه دشمن، شیوه های خود را پیشرفته تر ساخته می باشد و علاوه بر شراب، از انواع مواد مخدر از تریاک و هروئین تا حشیش و کراک و شیشه، قرص های اکس و غیره سود می برد تا نسل جوان ما را منحرف و بی خاصیت سازد.

ج) ترویج برهنگی

برهنه ساختن بشر ها یک هدف مهم شیطان می باشد. ترویج بی حجابی و بدحجابی، مانند شیوه هایی می باشد که امروزه هم در جنگ نرم ضد ما بهره گیری می گردد. دشمنان دین از هزاران سایت اینترنتی، دهه ها شبکه ماهواره ای و صدها مجله مبتذل درصددند تا نه فقط ملت ما را که بنی آدم را به سمت برهنگی سوق دهند. امری که به تصریح قرآن مجید از فتنه های شیطان می باشد:

ای فرزندان آدم! شیطان شما را نفریبد! چنان که پدر و مادر شما را از بهشت بیرون راند در حالی که لباسشان را از (تن) آنان برمی کند تا شرمگاه هایشان را به آنان بنمایاند … . (اعراف: 27)

د) اسراف و ولخرجی

شیطان از یک کار بعضی آدمیان چنان لذت می برد که با آنان احساس برادری می کند و آن اسراف و ولخرجی می باشد:

همانا اسرافکاران برادران شیطان هایند و شیطان نسبت به پروردگارش بسیار ناسپاس بود. (اسراء: 27)

عدم اصلاح الگوی مصرف توسط مردم سبب تضعیف اقتصاد کشور، گسترش شکاف طبقاتی، افزایش ناامنی و رشد معضلات خانوادگی می گردد. عدم اصلاح الگوی مصرف توسط دولتمردان نیز چند پیامد منفی دارد. نخست این که مخارج را بالا می برد و دولت برای تامین این مخارج مجبور می گردد فشارهای مالیاتی خود را افزایش دهد که این امر به نوبه خود موجب افزایش نارضایتی مردم می گردد. دوم این که بین دولت و مردم فاصله می اندازد و آن ها دیگر درد محرومان جامعه را درک نمی کنند. سوم این که تحمل مصائب زندگی بر مستضعفین دشوار می گردد و ممکن می باشد آن ها را به راه های خطا برای کسب درآمد سوق دهد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصول و مبانی جنگ نرم در اسلام

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه