تکه ای از متن پایان نامه :

مدنی، بر عملکرد قاضی به دیده ی نقد می نگرد و قاضی خود را در برابر بازرسی آگاه می یابد که تخطی، او را از اصول برنمی تابد ( محسنی، 1385).

مانند فواید علنی بودن جلسات محاکم رسیدگی را میتوان قرار گرفتن قضات شریف و اندیشمند در جایگاه والایشان در افکار عمومی و در ذهن مردم، تشویق یا حتی اجبار قضات به افزایش مطالعه، اعتبار بیشتر دستگاه قضایی، تأثیر پیشگیرانه از ارتکاب جرم و پیشمان شکنی، تشویق یا اجبار وکلا و دست اندرکاران امور قضایی به افزایش مطالعه و دقت در کلیه امور را نام برد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

 

البته نبايد از ذهن دور بماند که علني بودن دادگاه ها اصلي می باشد که قانونگذاران استثنائي را هم براي آن ذکر کرده اند. مواردي که موضوع مورد منازعه يک حق خصوصي بوده و طرفين تقاضاي غير علني برگزار شدن دادگاه را اعلام مي دارند و يا اينکه جرم واقع شده با عفت و نظم عمومي منافات داشته باشد، مانند استثنائي می باشد که بر اصل علني بودن دادگاه ها وارد شده و بايد مورد توجه قرار گيرد.

گفتار دوم) اصول ضامن حق دفاع

بند اول) اصل آزادی دفاع در دادرسی مدنی

مانند اصولی که همواره در دادرسی اعم از دادرسی کیفری و مدنی مورد بحث قرار می گیرد و به گونه عمده ای بر آن تأکید می گردد، اصولی می باشد که حق دفاع اصحاب دعوا را به نحو مطلوبی تأمین نماید. لازم می باشد در این خصوص هم در آیین دادرسی کیفری و هم در دادرسی مدنی مطالبی اظهار گردد. در دادرسی کیفری آن کس که بیشتر از همه در کانون توجه می باشد متهم می باشد.

حق دفاع متهم از اركان یك محاكمه عادلانه به شمار می رود. وصف عادلانه بودن محاكمه زمانی تامین می گردد كه بخش پژوهش و تعقیب یعنی دادسرا و پلیس از یك جانب و بخش دفاع یعنی متهم و وكیل مدافع در جانب دیگر، در نبردی قضایی، در كشف حقایق مربوط

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

اصل تغییرناپذیری دعوا در حقوق ایران

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 دانلود از لینک پایین صفحه