جدید: پایان نامه ارشد : بررسی ارتباط بین قدرت بازار تولید، ساختار صنعت ومدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دانلود پایان نامه

تکه ای از متن پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

جاري،  به مقصود پيش بيني ارزش هاي آتي مناسب تر می باشد. ضمنا سود هاي محاسبه شده به دو روش بالا،  نسبت به سودهاي محاسبه شده بر مبناي ارقام تعديل شده به واسطه تغيير سطح قيمت ها مرجح مي باشد.

حال برآنيم اهميت سود را با در نظر داشتن موارد فوق مورد بررسي قرار دهيم و براي اين سوال كه اهميت سود تا چه اندازه می باشد پاسخي جامع پيدا كنيم.پاسخ این سوال كه به دیدگاه ما مربوطه بستگی دارد. اگر ما تمام منابع اطلاعاتي را كه در تعيين قيمت سهام تاثير گذار مي باشند در نظر بگيريم  سودها تنها قسمت کمی از اين منابع را تشکیل می دهند. با وجود این،  سودها نیز حداقل به‌اندازه‌ی سایر منابع اطلاعاتی تأثیر دارند،  به ویژه اگر واکنش قیمت سهام را نسبت به نوعي اعلام سود که بطور متوالی صورت می‌گیرد،  در نظر بگیریم. به علاوه،  سایر داده‌ها ممکن می باشد که منابع اطلاعاتی درمورد سود باشند. حال اگر سودها به عنوان اطلاعات مهم در نظر گرفته شوند،  طبیعی می باشد که سرمایه‌گذاران کوشش کنند تا اطلاعات دیگر را که در پیش‌بینی سود مؤثرند،  به دست آورند.

بایستی یادآوری گردد که شواهد تجربی نشان نداده‌اند که قیمت‌ها مستقیماً به سودها واکنش نشان می‌دهند. برای مثال سایر داده‌ها اغلب با اعلام سود همراه می‌باشند. تغییرات سود ممکن می باشد همبستگی بالایی را با تغییرات قیمت نشان دهند زیرا آنها با سایر داده‌ها که قیمت‌ها نسبت به آنها واکنش نشان می‌دهند،  همبستگی دارند. لذا بایستی گفت که اهمیت سود هنوز به خوبی روشن نیست.

6-2- ثبات و پايداري سود :

1-6-2- ثبات سود (سود همیشگی)

مفهوم ثبات سود (سود همیشگی) در تحلیل و ارزیابی اوراق بهادار بسیار با اهمیت می باشد. در تحلیل اوراق بهادار،  به مقصود ارزشیابی و شناسایی سود همیشگی شرکت و ارزیابی سهام عادی آن،  از سود حسابداری بهره گیری می گردد. با وجود این،  مفهوم سود همیشگی و همچنین مفهوم سود اقتصادی بیش از هر چیز،  یک مفهوم ارزیابی می باشد. ویژگی کلیدی این می باشد که ارزش و سود دو روی یک سکه هستند.

کار در یک منطقه خاص و… مثالهایی از وقایعی هستند که ممکن می باشد بر سودهای آتی اثر بگذارند اما در سودهای جاری منعکس نشده باشند.

2- عوامل دیگری برای تغییرات قیمت هست که مربوط به تغییر در سودها و یا سودهای تقسیمی آتی،  نیستند. مثل تغییر در نرخ بهره و صرف ریسک.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه مطالعه ارتباط بین قدرت بازار تولید، ساختار صنعت ومدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه مطالعه ارتباط بین قدرت بازار تولید، ساختار صنعت ومدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.