با عنوان : کاربرد تکنیک نرو-فازی در شناسایی خطا با بهره گیری از روش ترکیب داده ها

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
مهندسي برق – كنترل
عنوان :
كاربرد تكنيك نرو-فازي در شناسايي خطا با بهره گیری از روش تركيب داده ها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:
طراحي يك سيستم آشكار سازي و تشخيص خطا در اين پژوهش مورد بررسي قرار گرفته می باشد. ماژول آشكار ساز و تشخيص خطا (FDI) با بهره گیری از روش هاي آماري و شبكه هوشمند طراحي گرديده می باشد. در اين پژوهش روش هاي آماري مانند PCA و ICA جهت كاهش ابعاد داده هاي سيستم توسط استخراج خصيصه هاي مهم، به كار گرفته شده اند. جهت آشكار سازي و تشخيص خطا ، شبكه نرو-فازي براي هر رويداد خطايي توسط داده هاي كاهش يافته شده بدست آمده از فرآيند ، آموزش مي بيند. پس از آموزش؛ تركيب شبكه نرو-فازي و سيستم كاهش داده ICA و يا PCA  به عنوان سيستم آشكار سازي و تشخيص خطا به كار گرفته مي گردد كه اطلاعات خطا را به سيستم ناظر جهت اتخاذ تصميم مناسب مي فرستد. با بهره گیری از اين روش امكان توسعه سيستم شناسايي خطا در هنگام بروز خطاهاي جديد با بهره گیری از آموزش يك واحد خطايابي ديگر براحتي امكان پذير مي گردد .

مقدمه:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

سيستم هاي كنترل مدرن روز به روز به جهت احتياج به عملكرد بهتر در صنايع مدرن، پيچيده تر مي گردند. از طرف ديگر، خرابي اجزاء سازنده مانند خرابي محرك ها، سنسورها و كنترل ها اجتناب ناپذير مي باشد. خطاها مي توانند ديناميك را تغيير دهند و باعث كاهش عملكرد سيستم و يا حتي ناپايداري آن گردند. بنابراين شناسايي و آشكار سازي خطا در طراحي سيستم كنترل لازم به نظر مي رسد.

در اين پژوهش سيستم آشكارسازي و تشخيص خطا بر پايه تكنيك هاي هوشمند مورد بررسي قرار گرفته می باشد. بهره گیری از شبكه هاي عصبي در طي دو دهه اخير بسيار مورد توجه محققان و صنعت گران قرار گرفته می باشد. علت اين امر علاوه بر سادگي كاربرد آنها، بازدهي اين روش ها در مدلسازي فرآيندهايي می باشد كه رفتاري به شدت غير خطي دارند. به مقصود مديريت شرايط غيرعادي يك فرآيند، لازم می باشد آغاز عادي يا غيرعادي بودن وضعيت فرايند آشكار و عيوب ايجاد كننده وضعيت غيرعادي شناسائي شوند. امروزه واحدهاي فرآيند بسيار پيچيده بوده و شامل اندازه گيري هاي زيادي از متغير هاي فرآيند مي باشند كه جهت كنترل و مونيترينگ فرآيند به كار مي طریقه. با در نظر داشتن اين نكته يك كاربر جهت مونيترينگ فرآيند، اغلب با حجم وسيعي از داده ها مواجه می باشد كه اين خود مي تواند موجب سردرگمي وي و همچنين افزايش حجم محاسباتي گردد. از اين رو مساله طراحي يك سيستم هوشمند شناسائي و تشخيص عيوب (PFDD) كه قادر باشد به صورت بهنگام اقدام كند و از لحاظ ايمني و اقتصادي مقرون به صرفه باشد توجه تعداد زيادي از محققان را به خود جلب نموده می باشد. سيستم آشكار سازي و تشخيص خطا بر پايه تركيب روش هاي آماري مانند PCA و ICA جهت كاهش ابعاد داده و شبكه نرو-فازی به مقصود تركيب داده ها و آشكار سازي و تشخيص و طبقه بندي خطاها، مي باشد. اطلاعات خطا توسط ماژول آشكارسازي و تشخيص خطا بدست مي آيد و سپس به مقصود اخذ تصميمات كنترلي به سيستم ناظر فرستاده مي گردد.

تعداد صفحه : 57

قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید