فایل تحقیق : پایان نامه با موضوع: ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دانلود پایان نامه

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه ای از متن پایان نامه :

  

 

هستند بی شمارند و ماهیت و تعاریف آنها نسبت به فرهنگ ها و جایگاه ها تغییر می یابد (طارمیان،1380،ص45).

 مهارت حل مساله[1] : عبارت می باشد از تشخیص و کاربرد دانش و مهارت هایی که منجر به پاسخ درست فرد به جایگاه گردد و یا فرد را به هدف خویش برساند. به بیانی دیگر مهارت حل مساله، فرایند تفکر منطقی و منظمی می باشد که به فرد کمک می کند تا هنگام رویارویی با معضلات راه حل های متعدد را جستجو کند و سپس بهترین راه حل را انتخاب نمایند    (ملکی ،1382،ص40).

مهارت شهروند جهانی[2] : عبارت می باشد از توانایی درک و فهم مسائل جهانی، بین المللی و روابط بین کشورها و بشر های کشورهای مختلف (فتحی واجارگاه،1383،ص27).

مهارت فناوری و اطلاعات[3]: به معنای  توانایی بهره گیری از اینترنت و کامپیوتر در افزایش و غنی سازی یادگیری در حوزه های گوناگون درسی می باشد (میرزاحسینی،1390، ص172).

 مهارت تصمیم گیری[4] : مهارتی می باشد که به بشر کمک می کند تا در جاهایی که دچار تردید می گردد خود را نجات دهد و درست تصمیم گیری کند. اصولاً همیشه این ضرورت هست که بایستی به نحو موثری در مورد مسائل زندگی تصمیم گرفته گردد و بشر قبل از هر تصمیمی بایستی قدرت مطالعه جوانب مختلف انتخاب های خود را داشته باشد، اگر چنین گردد بدون شک از بهداشت روانی مناسبی برخوردار خواهد بود (ملکی ،1382،ص52).

منطقی براساس اهداف واقع بینانه، مسئولیت اعمال خودم را می پذیرم، آمادگی برای تغییر تصمیم دارم، بر مبنای اطلاعات کامل تصمیم گیری می کنم و غیره می باشد.

مهارت شهروند جهانی: در این پژوهش مولفه شهروند جهانی توسط پرسشنامه مهارت های زندگی سنجیده می گردد که شامل سوالات 14، 15، 16، 17، 18، 19 و این گویه ها عبارتند از، شرکت موثر و فعال در تعاملات گروهی، تعامل فرهنگی بین جوامع، برای صلح کوشش        می کنم، آشنایی با مسائل حقوق بشر، برقراری ارتباط با مردمان جوامع دیگر،  تکریم به قوانین بین الملل می باشد.

[1] – Problem-Solving Skill

[2] – Global Citizen Skill

[3] – IT

[4] – Decision-Making Skill

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه ارزيابی ضرورت و خلاء های موجود در آموزش مهارت‌های زندگی دانش آموزان مقطع متوسطه شهر اصفهان

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.