شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

با عنوان : کمانش حرارتی در تیر پیزو کامپوزیت

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک – طراحی کاربردی

عنوان:

کمانش حرارتی در تیر پیزو کامپوزیت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

مطالعه رفتار تیر پیزو کامپوزیت تحت کمانش حرارتی موضوعی می باشد که، در این پژوهش به مطالعه و مطالعه آن می پردازیم.

در این راستا؛ در آغاز و در فصل اول، به صورت فهرست وار مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط محققین مختلف در زمینه های نزدیک به موضوع مورد مطالعه را برمی شماریم.

در ادامه و در فصل دوم، مختصری در مورد مواد هوشمند که مواد پیزو الکتریک نمونه ای از آنهاست، اظهار می کنیم و سپس به واکاوی تیر تحت کمانش، می پردازیم. در این بخش هم از روش واکاوی هندسی و هم از روش حداقل انرژی پتانسیل برای به دست آوردن معادلات حرکت بهره خواهیم برد.

پیش کمانش و کمانش تیر موضوع اصلی مورد مطالعه ماست؛ که در فصل سوم به آن خواهیم پرداخت. یکی از پارامترهای تاثیرگذار بر روی کمانش تیر، مساله شرایط مرزی آن می باشد؛ به گونه ای که با اعمال شرایط مرزی مختلف به تیر، نیروی بحرانی کمانش آن تغییرات  زیادی خواهد نمود. خواهیم دید که نحوه و چگونگی اعمال شرایط مرزی، چگونه بر روی نیروی حرارتی و دمای بحرانی کمانش تیر تاثیر می گذارد. در فصل چهارم، به اعمال نیروی حرارتی به تیر کامپوزیت می پردازیم و نتایج حاصله را با نتایج دو نفر از محققینی که در زمینه بسیار نزدیک به این پژوهش کار نموده اند صحت سنجی می کنیم.

اینکه آیا افزودن لایه پیزو به تیر کامپوزیت باعث بهبود خواص آن در جهت بالا رفتن نیروی بحرانی کمانش می گردد یا خیر و آیا اینکه، اعمال ولتاژ به این مواد در تیر پیزوکامپوزیت چه قدر می تواند بر روی رفتار سازه تاثیر بگذارد؛ را در همین فصل با انجام محاسبات عددی در خواهیم پیدا نمود.

در نهایت و در فصل پنجم نتایج حاصله را جمع بندی خواهیم نمود.

مقدمه:

بهره گیری از سازه های کامپوزیت به عنوان سازه هایی که هم ساختار و هم خواص داخلی آنها را می توان طراحی نمود، روز به روز در حال افزایش می باشد. این سازه ها مانند هر سازه دیگری، تحت تاثیر محیط و شرایط کاری اطراف خود، واکنش های متناظر با آن شرایط محیطی را از خود نشان می دهند. یکی از مهمترین مولفه های تاثیرگذار محیطی بر روی هر سازه، پارامتر تغییر دماست. تغییر دما، در اکثر موارد موجب تغییر شکل سازه می باشد. که این تغییر شکل در شرایط کاری و میزان کاربردی آن سازه تاثیر نامطلوب می گذارد. حال اگر تنش های ناشی از افزایش دما در یک سازه از میزان معینی بیشتر گردد، سازه دچار کمانش حرارتی خواهد گردید.

مواد پیزو الکتریک به عنوان یکی از مواد جدید مورد بهره گیری در صنایع، که روز به روز به کاربردهای آن افزوده می گردد؛ دارای خواص منحصر به فردی هستند. مهمترین قابلیت این مواد که مورد توجه مهندسی می باشد، آن می باشد که با اعمال ولتاژ دچار تغییر شکل می شوند. فلذا اینکه، این تغییر شکل به چه حد خواهد بود و چه تاثیری بر روی رفتار سازه هایی که این مواد در آنها مورد بهره گیری قرار گرفته می باشد، خواهد داشت؛ موضوع قابل بحثی می باشد.

مطالعه کمانش حرارتی در تیرهای کامپوزیتی به عنوان یکی از سازه های پر کاربرد مهندسی، موضوع مورد مطالعه این پژوهش می باشد.

در این پژوهش، آغاز کوشش خواهیم نمود تا رفتار تیر کامپوزیت را تحت حرارت مورد مطالعه قرار داده و شرایط کمانش در آن را مطالعه کنیم. لاجرم یکی از پارامترهای تاثیرگذار بر روی رفتار این سازه، شرایط مرزی آن خواهد بود. در ادامه برآنیم که تاثیر افزایش لایه پیزو الکتریک بر روی تیر کامپوزیت در حالت سیمتریک و آنتی سیمتریک را مطالعه نماییم. در این قسمت، در آغاز تاثیر افزایش این ماده به تیر را مورد مطالعه قرار می دهیم و در ادامه به دنبال آن هستیم که دریابیم، اعمال ولتاژ به لایه پیزوالکتریک چه تاثیری بر روی نیروی حرارتی و دمای بحرانی کمانش دارد.

تعداد صفحه : 112

قیمت : شش هزار تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید