در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

مقدمه :
رشد و توسعه اقتصادی اجتماعی چند دهه اخیر به صورت یک فرآیند پیسوته و فراگیر در بسیاری از جوامع شمال و گروهی از جوامع جنوب همراه با افزایش درآمد ملی و ایجاد تغییرات مثبت در درآمد سرانه، وضعیتی را موجب گردیده می باشد که نیروی انسانی چنین جوامعی بهره گیری از گردشگری را به متابه راهی مناسب در پر کردن اوقات فراغت و با هدف کاهش تاثیر تنش های روز افزون زندگی متمرکز شهری و صنعتی مورد استقبال عمومی قرار دهند.
افزایش ارتباطات از طریق رفت و آمد ها و گسترش شبکه خبر رسانی نیز باعث فراهم آمدن شرایطی گردیده می باشد که در نتیجه آن فرایند ساده گردش و نیاز به دیدار از یک امر درونی، عاطفی و ذاتی بشر ها به مجموعه ای همه گیر و پیچیده تبدیل شده و پایه های استوار صنعت گردشگری پدیدار شده می باشد.
گزارش های ارائه شده بوسیله ارگان های مسئول جهانی همچون بانک جهانی، برنامه محیط زیست سازمان ملل و سازمان جهانی گردشگری نشان می دهد که در حال حاضر این صنعت از مهمترین شاخه های در هم تنیده اقتصاد جهانی بوده و در چرخش مالی جهانی تأثیر اساسی ایفاء نمود. همین مطالعه ها نشان می دهد که در چهل سال گذشته تعداد بازدید کنندگانی که با هدف گردشگری به مسافرت پرداخته اند از حدود
میلیون نفر به بیش از  میلیون نفر افزایش یافته و بر اساس پیش بینی های انجام شده در پایان قرن حاضر این تعداد تا  میلیون نفر افزایش خواهد پیدا نمود.
از سوی دیگر هر چند رشد سالینه گردشگری در جهان معادل 9/5% بوده می باشد، اما استقبال روز افزون این صنعت در آسایا میزان رشد سالیانه آن را به میانگین 1/11% که تقریبا دو برابر میانگین جهانی رشد می باشد، افزایش داده می باشد و در نظر داشتن این مطلب ضروری می باشد که در همین مدت متاسفانه به علت های گوناگون میانگین رشد سالیانه گردشگری در جنوب غربی آسیا کمتر از 4% بوده می باشد که در مقایسه با میانگین جهانی  و میانگین آسیایی بسیار فقیرانه می باشد.
مطالعه های کمیسیون آمریکایی پژوهش و مطالعه اقتصادی جهان نشان می دهد که بر اساس اطلاعات سال 1989 اولا صنعت گردشگری بصورت مطلق مهمترین و بزرگترین مجموعه فعالیتی در زمینه اشتغال زایی بوده و از هر 16 شغل موجود در جهان 1 مورد به این صنعت اختصاص داشته و ثانیا سهم مالی این صنعت شامل سفر و گردشگری معادل 2 تریلیون دلار یعنی بیش از مجموع تولید ناخالص ملی دو کشور آلمان متحد و انگلستان می باشد.
یادآوری این موضوع ضروری می باشد که مطالعه های سازمان جهانی گردشگری نیز نشان دهنده ارزش افزوده ای معادل 100% در صنعت فوق بوده و به بیانی دیگر از مجموع 2 تریلیون دلار مورد بحث دقیقا یک تریلیون دلار سود خالص می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

مطالعه تأثیر این صنعت در کشور های مختلف آسیا و اروپا که در اکثر موارد جاذبه های موجود و آتی آنها فراتر از آن چیز که که در ایران می توان به وجودآورد و یا معرفی نمود، نیز نمی باشد خود روشنگر این موضوع می باشد که در صورت وجود توجه، برنامه وراهکار های اساسی در راستای تحول شرایط حاکم بر مجموعه عوامل دست اندرکار در ایران و به تبع آن در نواحی متنوع اقلیمی، فرهنگی، قومی و تاریخی آن می توان جایگاه واقعی خود را در شبکه جهانی این صنعت بازیافته و بدون وارد آوردن تنش های مخرب بر محیط پیرامونی منابع مالی کشور به صورتی موثر تنوع بخشید.

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

زیرا فقط تکه هایی از متن مقاله در این صفحه درج شده (به گونه نمونه)

اما در فایل دانلودی متن کامل مقاله

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود می باشد

 

قیمت : شش هزار تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید