جدید: دانلود تحقیق در مورد پروژه آموزش مذهبي -قسمت پنجم

دانلود پایان نامه

نتيجه

آموزش مذهبي بخش مهمي از آموزش بچه هاست. كمك آنها براي درك هر دوي اين موضوعات می باشد يعني در زندگي خودشان و در زندگي ديگران و اين نيازمند ارتباط اعتماد آميز و صميمي می باشد و تشخيص آنكه مذهب تأثیر مهم در زندگي بعضي از افراد بازي مي كند. همزمان مذهب مي تواند آشوب برانگيز باشد . اين بسيار وخيم می باشد كه ما به بچه ها بيامقديم مهارتهاي را كه در آن فرد ديگران را مبارزه مي طلبد. بالاخره آموزش و يادگيري مناسب RE بيشتر مربوط به راهي می باشد كه ما در زندگي طي مي كنيم. هدف ما هميشه بايد كمك به بچه ها باشد تا اين جنبه از دنيايي را كه در آن زندگي مي كنند، درك كنند.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

مراجع

 

منابع

 

وب سايتهاي مفيد

 

آموزش مذهبي

آنسوي برنامه درسي

فهرست مطالب

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

فراتر از مدرسه                  184

كار با گروههاي ديني           187

زمينه هاي برنامه تحصيلي    188

بحث در RE                       191

انعكاس در اقدام                  199

 

تعريف

درون آموزش مذهبي نوعي رويارويي و پاسخگويي تجربه شده (آزموده شده) معنوي هست و اين ضرورت روابط بين ما و دنياي پهناور را گوشزد مي كند دهها هزار شيوه از اين ارتباطات و پيوندها RE را به وجودآورده اند و به ما كمك مي كنند تا پيوندهايي را كه شخص را به RE و آموزش بچه علاقه مند مي كند، تشخيص دهيم. اين موضوع بررسي مي كند چگونگي پيوند بشر با دنياي اطراف از طريق RE، و با يادگيري گسترده تر، با مردم ديگر و جامعه ي جهاني كه بچه ها گامهاي اول خود را در آن بر مي دارند.

آنسوي مدرسه (فراتر از مدرسه ) :

فرصت هاي فراواني در خارج از مدرسه براي يادگيري RE وجود دارند . براي سفرهاي سازماندهي شده و براي كارهاي مستقل. سفرهاي سازماندهي شده مي تواند شامل ديوار از عبادتگاهها، حوزه ها و شهرهاي مهم مذهبي باشد. چنين ملاقاتهايي به بچه ها مجال مي دهد تا تجربيات مستقيم اضافي از پديده مذهب داشته باشند و شانس گفتگو با پيروان اديان گوناگون و مردماني با دانش سطحي از سنت يا مكان مذهبي . آنها مي توانند يك چهره درست و قابل قبول از بخشي از سنت خود را ارائه دهند كه امكان برخورد كليشه اي با اين موضوعات زندگي را كاهش مي دهد. اين همچنين به معلمان فرصت مي دهد تا دانش خود را در باره اين موضوعات افزايش دهند و سئوالاتي را كه دارند بپرسند تا سوء تفاهماتشان رفع گردد.

بچه ها مي توانند مطالعات خارج از حوزه درس و مدرسه درمورد RE داشته باشند. آنها مي توانند اطلاعات لازم دوباره باورهاي گوناگون ديني را از هم بپرسند يا از اينترنت روزنامه ها و صحبت با بزرگترها دريافت كنند يا اينكه هنگاميكه در محل خود قدم مي زنند به گفتگو در اين مورد بپردازند. آنها همچنين مي توانند اطلاعات ابتدايي درمورد آثار و ميراث هاي مذهب خود در محل، از خاطرات خانواده ها و عكس ها بدست بياورند مطالعه ي منطقه محلي (ناحيه محلي)

يكي از اهداف RE تفهيم اين مسئله به بچه هاست كه مذهب چيزي نيست كه در گذشته هاي خيلي دور وجود داشته باشد- قبل از زمان كتاب مقدس (عهد عتيق) يا چيزي كه در سرزمين هاي ناشناخته وجود داشته باشد. اما مذهب يك بخشي مهم از زندگي مدرن امروزي در جامعه ي خودشان می باشد. يك راه موثر براي توضيح مذهب، بهره گیری از ناحيه محلي خود، بعنوان منبعي براي تحقيق درمورد نقشي كه مذهب در جامعه ايفا مي كند، می باشد. مي توان روي يك باور خاص تمركز نمود يا روي چندين باور. اين به منابع محلي و اهدافي كه دنبال مي گردد بستگي دارد و اينكه اين منابع تا چه اندازه از لحاظ تاريخي و جغرافيايي به مسئله كمك مي كنند و مي تواند شامل تأثير جوامع مختلف براي سالهاي دراز در اين ناحيه باشد آثار مذهب در ناحيه محلي جستجو در ناحيه محلي ممكن می باشد بعضي از خصيصه هاي زير را آشكار كند:

بناها :

بناها بيشتر شامل جايگاهها و مكانهاي عبادت می باشد، اما ممكن می باشد نحوه بهره گیری آنها امروزه تغيير كرده باشد. بسياري از كليساهاي قديمي امروزه بعنوان مكانهاي عبادت غير مسيحيان بهره گیری مي گردد. در بريتانيا بعضي گروهها كه هیچگاه بريتانيايي نبوده اند (مهاجر) ساختمانهاي قديمي را به صورت مكانهاي عبادت درآورده اند محل چنين ساختمانهايي مي تواند اهميت آنها را براي جامعه آشكار كند براي مثال يك كليسا در مركز روستا يا روي يك تپه .

موزه ها :

موزه هاي محلي تاريخي منطقه ي مورد نظر را ترسيم مي كنند و ورود و اثر گروههاي مختلف در آن منطقه را . بعضي مناطق جالب ترين موزه ها را دارند كه به تاريخ يك گروه خاص وقف شده اند براي مثال موزه هاي يهوديان مغازه ها – بسياري از مغازه ها كار خوار و بار رساني به گروههاي مذهبي ويژه اي را انجام مي دهند براي مثال كتابفروشي مسيحيان . ديگران براي چنين جاهايي ، قوانين غذا و نيازمندي ها را تهيه مي كنند مانند مغازه هايي كه غذاهايي را كه بر طبق شريعت يهود تهيه شده اند يا خحلال هستند يا لباس مذهب خاص را توليد مي كنند بسياري از سوپر ماركت هاي بزرگي هستند كه بخش ويژه اي دارند كه غذا براي گروههاي ديني مختلف تهيه مي كند.

نام اماكن : اسم خيلي از خيابانها و جاها واقعه هاي با اهميت يا پيوندهاي مذهبي را آشكار مي كند براي مثال خيابان stoghon

مدارس – بعضي مناطق مدارس ديني دارند. يهوديان و مسيحيان بيشتر از ساير گروههاي مذهبي ديگر دارند. نام مدارس آنها اغلب اسامي ديني دارد براي مثال : مدرسه ابتدايي برنارد

سازمانها و تسهيلات – بعضي گروههاي ديني خدمات اجتماعي فراهم مي كنند براي جامعه خود و براي گروههاي سني متفاوت مانند شيريني براي بچه هاي كوچك يا غذاي روز بازنشستگي براي سالخورده ها

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید