دانلود پژوهش: دانلود تحقیق در مورد پروژه آموزش و پرورش در چین و فرانسه -قسمت دوم

دانلود پایان نامه

آموزش پيش‌دبستانى

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

کودکستان‌ها در آشنايى بچّه‌ها با نحوه زندگى آنها در سال‌هاى بعد تأثیر مهمى ايفا مى‌نمايد. آموزش در اين مراکز در قالب بازي، ورزش و موسيقى مى‌باشد و همچنين از اين نظر که به خانم‌ها امکان فعاليت در بخش‌هاى مختلف را مى‌دهد اين دوره اهميت دارد. در سال ۱۹۹۱، ۱/۲۲ ميليون بچه در بيش از ۴۶۵، ۱۶۴ کودکستان نگهدارى مى‌شوند. در حالت اول تحت نظر مراکز آموزشي، ارگان‌هاى دولتى و يا انستيتوها و شرکت‌ها اداره مى‌شوند و در حالت دوم تحت نظارت کميته‌هاى محلى در شهرها و يا تيم‌ها و بريگادهاى توليدى مى‌باشند. در روستاها نيز تعداد زيادى کودکستان‌هاى فصلى هست که به هنگام فصل‌هاى پرکار مستقر مى‌باشد.در حال حاضر در چين ۶۷ مرکز پروش مربى براى کودکستان هست.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

آموزش ابتدايى

در سال ۱۹۸۶ حدود ۹۵ درصد از بچه‌هاى لازم‌التعليم مشغول به تحصيل بودند در حاليکه قبل از سال ۱۹۴۹ اين نسبت فقط ۲۰ درصد بود. در اکثريت روستاها مدرسه هست و مدارس ابتدايى نمونه در مناطق شهرى دانش‌آموزان بهتر را انتخاب کرده و اکثريت آنها داراى امتحان ورودى هستند. بخشى از هزينه تحصيل مدارس توسط دانش‌آموزان تأمين مى‌گردد. مبلغى نيز براى کتاب، حمل و نقل، غذا و سوخت گرفته مى‌گردد. البته پول دريافتى بسيار کم بوده و فقط براى تشويق والدين به اهيمت دادن به تحصيل کودکان و مرتب به مدرسه رفتن مى‌باشد. زيرا در مناطق روستايى بسيار کم بوده و فقط براى تشويق والدين به اهميت دادن به تحصيل کودکان و مرتب به مدرسه رفتن مى‌باشد. زيرا در مناطق روستايى والدين ترجيح مى‌دهند در فصل کار کودکان آنها به جاى مدرسه رفتن در کارهاى مزرعه شرکت داشته باشند.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

بيشتر مدارس ابتدايى داراى دوره‌هاى پنج يا شش سال هستند. در اين دوران به آنها زيان چيني، رياضيات، علوم طبيعي، جغرافيا، تاريخ، موسيقى و و هنر آموخته مى‌گردد. در تعداد کمى از مدارس زبان خارجى از سال سوم آموزشى داده مى‌گردد. دانش‌آموزان در هر سال نه ماه و نيم درس مى‌خوانند ساعات درسى آنها هشت ساعت در روز و پنج و نيم روز در هفته مى‌باشد. در اين دوران بيشتر تأکيد بر روى خواندن و نوشتن چينى می باشد و بخاطر ويژگى‌هاى زبان آنها دانش‌آموزان بايستى وقت بيشترى را نسبت به دانش‌آموزان ديگر کشورها صرف آموزش نمايند.

در سال ۱۹۹۸ حدود ۱۴۰ ميليون دانشآموزان در ۰۰۰، ۶۳۰ دبستان کشور مشغول به تحصيل بوده و ۵،۷۹۰،۰۰۰ معلم به تدريس در اين مقطع اشتغال داشتند. براساس آمار سال ۱۹۹۰ تعداد صاحبان تحصيلات ابتدايى از ۳۵۲۳۷ درصد هزار نفر در سال ۱۹۸۲ به ۳۷۰۵۷ در صدهزار افزايش يافته می باشد.

آموزش متوسطه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید