جدید: دانلود تحقیق در مورد پروژه آموزش و پرورش در چین و فرانسه -قسمت پنجم

دانلود پایان نامه

در سال ۱۹۶۸ سال‌هاى آغازين انقلاب فرهنگي، مائو بشدت وزارت بهداشت را مورد انتقاد قرارداد و کارهاى بهداشتى و پزشکى در مناطق روستايى را سفارش نمود.در سال ۱۹۹۲ تعداد دانش‌آموزان دبستانى ۱۲۲ ميليون نفر و در سال ۱۹۹۳، ۱۲۴ ميليون نفر و تعداد دانشجويان مراکز آموزش عالى بالغ بر ۲/۲ ميليون نفر و در سال ۱۹۹۳، ۵۳۶/۲ ميليون نفر بوده می باشد.

درکنار مدارس دولتى که در اقصى نقاط کشور هست از سال ۱۹۹۲ دولت مجوز افتتاح مدارس خصوصى نيز صادر کرده می باشد. اولين مدرسه غير دولتى در منطقه دوجيانگ يان (Du Jiang Yan) استان سيچوان تأسيس گرديد. در آن وقت هزينه تحصيل در ين مدرسه براى هر دانش‌آموز رقمى معادل ۱۸ هزار يوان (۲۱۳۵ دلار) بود. به تدريج مردم ساير مناطق، مانند استان گواندونگ نيز از اين اقدام پيروى کردند. تعداد زيادى مدارس خصوصى تأسيس نمودند. با افزايش تعداد اينگونه مدارس، شهريه آن نيز بطور سرسام آورى بالا رفت.

در پکن نيز تعداد ۱۷ مدرسه خصوصى (تا اوايل سال ۱۹۹۳) تأسيس شده که اکثر آنها براى هر دانش‌آموز بين ۲۰ تا ۳۰ هزار يوان به عنوان هزينه ورودى دريافت مى‌نمايند. علاوه بر اين دانش‌آموز رقمى معادل ۱۵ هزار يوان به عنوان شهريه پرداخت مى‌نمايد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

با در نظر داشتن بالا رفتن سطح درآمد بعضى از مردم چين و به دنبال توسعه اصلاحات اقتصادى و فراگير شدن شرايط اقتصاد بازار، دولت در پى آن می باشد تا بتدريج خود را از زير بار سوبسيدهاى مختلف (مانند سوبسيد مربوطه به آموزش و پرورش) خلاص نمايد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     


ساختار آموزشی فرانسه

ساختار آموزشي

حضور در دوره‌هاي آموزش پيش دبستاني در كشور فرانسه  اختياري و رايگان بوده وبه مقصود آموزش كودكان رده هاي سني 5-2 سال در نظر گرفته شده می باشد. شايان ذكر می باشد آندسته از  كودكاني كه تا روز اول سال تحصيلي مدارس به سن 2 سالگي رسيده باشند، مورد پذيرش واقع مي‌گردند اقداماتي نيز در خصوص اولويت احداث  مدارس مذكور در نواحي محروم اجتماعي كشور صورت گرفته می باشد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید