دانلود: دانلود تحقیق در مورد پروژه تحلیل و بررسی کتاب اجتماعی سوم ابتدایی بر طبق روش ویلیام رومی -قسمت هفتم

دانلود پایان نامه

پایان سفر

1- معرفی درس : این درس در 2 صفحه طراحی شده و یک صفحه هم پرسش و فعالیت دارد . در صفحه اول تصویر ایستگاه راه آهن می باشد و در صفحة دوم راه آهن جمهوری اسلامی ایران که قطاری بر روی آن در حال حرکت می باشد. برای تصویر ایستگاه راه آهن که غیر فعال می باشد با پرسش هایی از آن فعالش می کنیم می توانیم از بچه ها سؤال کنیم. اینجا چه قسمت از ایستگاه راه آهن می باشد ؟در این سالن مردم چه چیزی خریداری می کنند؟یا اینکه می توانیم تصویر را بزرگ کرده و یا به صورت پازل در آورده و به گروه ها داده و در گروه بحث و تبادل نظر کنند. در قسمت پرسش ها 4 پرسش غیر فعال داریم و یک پرسش فعال و در قسمت فعالیت 4 پرسش داریم که 3 تا از آن ها C بوده و یکی از آن ها D می باشد.

 

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

2- اهداف آموزشی : 1- آشنایی با ایستگاه راه آهن   2- آشنایی با پرچم کشورمان و شناخت سه رنگ قرمز و زرد و سبز    3- آشنایی با وسایل نقلیه مانند قطار

روش تدریس : پازل ، بارش فکری ، تصاویر ، قصه گویی ، نمایشی

تحلیل محتوا : متن و تصاویر و 3 تا از پرسش ها غیر فعال هستند.

با قصه گویی و پرسش از متن درس می توان آنها را فعال کنیم و یا به صورت نمایش از بچه ها می خواهیم که داستان بیمار شدن مریم را و کار پزشک و قدردانی از کار پزشک تأکید کنیم.

محاسن این درس : پرچم کشورمان را کشیده و دانش آموزان با کلمة الله آشنا می شوند.

معایب این درس : متن آن زیاد می باشد و تصاویر صفحة اول ایستگاه راه آهن خیلی قدیمی می باشد می گردد عکس جدیدی از ایستگاه راه آهن مشهد چاپ نمود.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

درس : نوزدهم

نامه ای به دوست

1- معرفی درس : درس نوزدهم نامه ای به دوست می باشد که 3 صفحه نوشته شده می باشد در صفحة اول متن یک نامه نوشته شده و بقیة آن در صفحه بعد آورده می باشد. و در پایین صفحه پشت پاکت نامه را نشان داده که آدرس گیرنده و فرستنده را کشیده می باشد .همة متن درس غیر فعال می باشد. پرسش ها یکی غیر فعال و 3 تا فعال می باشد و در قسمت فعالیت ها یک پرسش فعال می باشد.

2- اهداف آموزشی : 1- آشنایی با شهر نیشابور 2- آشنایی با آثار باستانی شهر نیشابور3- آشنایی با نامه نوشتن       4- آشنایی با ادارة پست 5- آشنایی با بعضی از شعراء

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

3- روش تدریس : درست کردن اسلاید از آثار تاریخی ، بارش فکری نمایشی

تحلیل محتوا : متن غیر فعال می باشد . پرسش ها و فعالیت بیشتر فعال و پرسش اول غیر فعال بوده می باشد با پرسش از متن درس و آوردن پاکت نامه و یا بردن بچه ها به ادارة پست می توان متن را فعال نمود. با بزرگ کردن تصاویر و یا درست کردن اسلاید می توان تصاویر را فعال نمود.

محاسن این درس : محتوای آن پر بار بوده و دانش آموز با شهر زیبای نیشابور و آثار باستانی آن آشنا شدند و دیگر اینکه با نوشتن نامه و پاکت نامه آشنا شدند.

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

 

درس : بیستم

ثبت نام در مدرسه

1- معرفی درس : این درس بیستمین درس از تعلیمات اجتماعی سوم می باشد در 5 صفحه نوشته شده می باشد که تصویر صفحه اول عکسی از دفتر مدرسه می باشد که دانش آموزی با مادرش برای ثبت نام آمده می باشد و در صفحة دوم متن نامه دانش آموزان به امام راحل را آورده می باشد که با خط چاپی نوشته شده می باشد در صفحة سوم عکسی از امام که دست نوازش بر سر کودکان می کشید و با متن نامه که دست خط خود دانش آموز می باشد چاپ شده می باشد و در صفحة آخر امام جواب بچه ها را نوشته می باشد. 2 پرسش غیر فعال دارد و 2 فعالیت دارد همراه با کامل کردن جدول.

2- اهداف آموزشی : 1- آشنایی با شناسنامه و هویت هر شخص 2- آشنایی با احکام اسلامی 3- آشنایی با خواندن کتاب های مختلف 4- آشنایی با شخصیت مهربان امام راحل

روش تدریس : نمایشی ، پرسش و پاسخ.

تحلیل محتوا : با پرسیدن سؤال در مورد ثبت نام در مدارس که آیا شما تا به حال با مادرتان یا پدرتان برای ثبت نام به مدرسه آمده اید ؟ آیا تا به حال کتابی از کتاب خانه خریده اید و آن را مطالعه کرده اید ؟ آیا تا به حال برای کسی نامه نوشته اید؟ با پرسش این سؤال ها می توان متن غیر فعال را فعال نمود.

محاسن این درس : این می باشد که دانش آموز با شخصیت مهم امام راحل آشنا

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید