دانلود فایل پایان نامه : دانلود سمینار ارشد رشته برق کنترل: BLUETOOTH و آینده آن در اتوماسیون صنعتی

دانلود پایان نامه

با عنوان : BLUETOOTH و آینده آن در اتوماسیون صنعتی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

BLUETOOTH و آینده آن در اتوماسیون صنعتی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

در این مقاله آغاز کوشش شده می باشد خواننده شناخت کافی از Bluetooth پیدا کند (حتی اگر زمینه قبلی نداشته باشد). سپس با در نظر داشتن موضوع مقاله شبکه های صنعتی و سیستم های بی سیم اجمالا مطالعه شده می باشد. سپس بهره گیری Bluetooth به گونه خاص در صنعت و اتوماسیون صنعتی با ذکر تازه های آن در سال 2003 آورده شده می باشد تا به خواننده دیدی داده گردد که در چه زمینه هایی می گردد در صنعت از Bluetooth بهره گیری نمود. سپس مقایسه اجمالی Bluetooth با چند تکنولوژی بی سیم دیگر انجام شده می باشد و در انتها پیش بینی هایی برای آینده اتوماسیون صنعتی توسط Bluetooth، که برداشت نویسنده مقاله از گفته های متخصصان معروف اتوماسیون در دنیاست، آورده شده می باشد.

مقدمه

تاریخچه Bluetooth:

استاندارد Bluetooth در سال 1994 به وسیله L.M.Ericson سوئدی اختراع گردید.

این استاندارد به یادبود Marald Blatand Bluetooth دوم پادشاه دانمارک (981-940 A.D) و به خاطر موفقیت او در ایجاد اتحاد بین دانمارک و نروژ در زمان حکومتش به این نام خوانده گردید. زیرا که می گفتند همانطور که این پادشاه بین ملل مختلف اتحاد ایجاد نمود، Bluetooth نیز ابزار با خصوصیات مختلف را به یکدیگر وصل می کند.

برای اولین بار در سال 1998 پنج شرکت بزرگ اریکسون، آبی.بی.ام، اینتل، نوکیا و توشیبا گروهی را به نام SIG با هدف توسعه ارتباطات بی سیم رنج کوتاه و تعیین مشخصات آن تشکیل دادند. هم اکنون این گروه با بیش از 2000 عضو در سراسر دنیا فعالانه در حال توسعه می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

فصل اول

Bluetoothچیست؟

تصور کنید محیط اطرافتان مملو از ابزار الکترونیکی می باشد که مثل اینکه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. شما دکمه ای را فشار می دهید و هرکدام را می خواهید متصل می کنید.

Bluetooth امکان ارتباط و شبکه شدن بدون سیم را بین دستگاه ها در یک اتاق یا محل کار کوچک به آسانی روشن کردن یک لامپ ممکن می سازد. اتصالات بین دستگاه ها نامرئی و آنی هستند و وسایل حتی اگر در تیررس دید یکدیگر نباشند باهم ارتباط مستقر می کنند.

Bluetooth تکنولوژی می باشد که نیاز به اتصالات کابلی زیاد و مزاحم در کامپیوترها، تلفن های سیار، کامپیوترهای قابل حمل، تمام ابزاری که با دست جابجا می شوند، دوربین های دیجیتالی و حتی نسل های جدید از ابزار دیجیتالی را حذف می کند.

Bluetooth در واقع یک استاندارد می باشد که ارتباط بدون سیم را در یک شبکه محلی با بهره گیری از فرکانس رادیویی RF باند 2.4GHZ صنعتی، علمی، پزشکی – ISM – را برای یک محدوده کوچک (حدود 10 متر و حتی تا 100 متر با افزایش توان) ایجاد می کند.

شما می توانید از طریق این تکنولوژی توسط تلفن همراه خود با کامپیوتر قابل حملتان به هرجا که می خواهید بدون نیاز به سیم E-mail بفرستید یا به پرینتری که در اتاق دیگری می باشد دستور دهید و یا مایکروفر شما می تواند پیامی برای شما بفرستد که غذا حاضر می باشد.

کاربردهای مهم آن در PCها و شبکه های جانبی، همزمانی داده مانند دفترچه های تلفن و تقویم، در شبکه های خانگی، ابزار خانگی، ابزار هوشمند، سیستم های گرمایی، ابزار سرگرمی و شبکه های صنعتی می باشد.

تکنولوژی Bluetooth:

ارتباط خودکار بین ابزار مختلف این امکان را ممکن می سازد که سرویس های منحصر بفرد و بدیعی را به کارگران متخصص با بهره گیری از ابزار قابل حمل بدهد.

این تکنولوژی سیم های مزاحم را کنار می گذارد، امکان انتقال داده را بدون همزمانی ممکن می کند و کاربرهای جدید بسیاری را معرفی کند. خوش بینان به این تکنولوژی امیدوارند کارهایی را که در این چند سال مادون قرمز نتوانسته انجام دهد، انجام گردد.

تعداد صفحه : 60

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید